VLetenky

Singapur s Etihad Airways od 426 EUR

Singapore
Sugestívne scenérie nočného Singapuru s Marina Bay Sands (foto: David Mark/Pixabay/CC0)

Nielen bezvízový Singapur si máte šancu pozrieť s ponukou štvorhviezdičkovej leteckej spoločnosti Etihad Airways (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do “Levieho mesta” Singapur (v rovnomennej krajinke v Indočíne) sa predávajú za 426 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 24. do 29. decembra 2021, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) na konci decembra 2021.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 26. decembra 2021 s návratom zo Singapuru (SIN) dňa 2. januára 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Singapur za 426 EUR (26.12.2021-02.01.2022)

VIE-SIN
Viedeň (Rakúsko) – Singapur (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Singapur

Multikultúrne zloženie obyvateľstva

Mnohonárodnostné súostrovie Singapur (situované asi 140 km severne od rovníka) sa rozkladá na území s rozlohou 710 km² – na tejto relatívne malej ploche však žije 5,3 milióna obyvateľov. Verným obrazom pestrej mozaiky miestneho obyvateľstva budú i viaceré úradné reči, medzi ktoré sa radia angličtina (“singlish”), malajčina, (štandardná “mandarínska”) čínština i indický (resp. tamilský) jazyk.

Fantastická gastronómia a kopec možností pre nakupovanie

Etnická diverzita sa odzrkadľuje aj v skvelej singapurskej kuchyni, ktorej kulinárske špeciality budú často zmesou indických, malajských a čínskych receptov. Sklamaní však v žiadnom prípade neostanú ani vášniví milovníci nakupovania, majúci dostatočný kopec šancí “vyblázniť sa” do sýtosti v množstve obrovitých obchodných centier ponúkajúcich tovar od výmyslu sveta (v tomto prípade za návštevu stojí štvrť Orchard Road, pričom pútavými budú najmä ceny elektroniky či oblečenia).

Singapurská dominanta Marina Bay Sands

Priaznivci architektonickej moderny istotne ocenia do neba sa štverajúce výškové budovy, z ktorých najexkluzívnejšou bude Marina Bay Sands. V tejto neskutočnej novodobej dominante Singapuru nájdete na jednom mieste komfortné hotelové ubytovanie a zábavné centrum vrátane kasín – to všetko v podobe troch vysokých veží, ktoré budú v hornej partii premostené masívnou konštrukciou v tvare lode. Na streche tohto nesmierne fotogenického komplexu sa okúpete vo vskutku nápadito riešených bazénoch s úžasným a exponovaným výhľadom na celú krajinu (aj široké okolie).

Ďalšie cestovateľské pozoruhodnosti

Na cenovo lákavejšie prenocovanie naďabíte v štvrti Little India (a ak nemáte “zajačie úmysly” radšej obíďte ekonomicky najdostupnejšie reťazce, z ktorých niektoré možno priradiť do kategórie “hodinových hotelov”). Ak hľadáte skôr romantické piesočnaté pláže, zamierte na pomerne blízky ostrov Sentosa Island. Skúste i neďaleké malajské mesto Johor Bahru (cenovo niekde úplne inde), vzdialené niekoľko kilometrov na sever (cez Johorskú úžinu).

Cenovo výhodné lety zo Singapuru

Cenovo priaznivé letenky existujú zo singapurského letiska do Malajzie (Kuala Lumpur i malajské Borneo/Kota Kinabalu) a okolitých štátov, ale aj do Číny či do Austrálie. Skúste navštíviť aj neveľmi vzdialené indonézske (a nemenej atraktívne) ostrovy (Pulau) Batam a (Pulau) Bintan zo súostrovia Riau, odkiaľ sa dá loďou pokračovať do ďalších miest Indonézie.

0