VLetenky

Singapur s Etihad Airways od 416 EUR

Singapore
Sugestívne scenérie nočného Singapuru z Marina Bay Sands (foto: aotaro/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen grandiózny bezvízový Singapur máte príležitosť navštíviť s ponukou leteckej spoločnosti Etihad Airways v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do “Levieho mesta” Singapur (v rovnomennej krajinke v Indočíne) sa predávajú za 416 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety od 8. novembra 2016 do 30. júna 2017 s ukončením ciest do 24.07.2017 (s výnimkou odletov v období 16.12.-27.12.2016 a 07.04.-16.04.2017 / s výnimkou návratov v období 01.01.-10.01. a 14.04.-23.04.2017), min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 20. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. s odletom od polky novembra 2016 do konca júna 2017).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť byť odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 1. februára s návratom zo Singapuru (SIN) dňa 14. februára 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Singapur za 416 EUR (01.02.-14.02.2017)
Viedeň – Singapur za 416 EUR (14.12.-29.12.2016)
Viedeň – Singapur za 416 EUR (28.06.-12.07.2017)

Singapur

Multikultúrne zloženie obyvateľstva

Mnohonárodnostné súostrovie Singapur (položené asi 140 km severne od rovníka) sa rozprestiera na území s rozlohou 710 km² – na tejto pomerne malej ploche však žije 5,3 milióna obyvateľov. Verným obrazom pestrej mozaiky miestneho obyvateľstva budú aj viaceré úradné reči, medzi ktoré sa zaraďujú angličtina (“singlish”), malajčina, (štandardná “mandarínska”) čínština i indický (resp. tamilský) jazyk.

Fascinujúca gastronómia a kopa možností pre nakupovanie

Etnická diverzita sa prejavuje i v úžasnej singapurskej kuchyni, ktorej kulinárske špeciality budú často zmesou indických, malajských a čínskych receptov. Sklamaní však v žiadnom prípade nezostanú ani vášniví milovníci nakupovania, majúci dostatočný kopec šancí “vyblázniť sa” do sýtosti v množstve obrovitých obchodných centier núkajúcich tovar od výmyslu sveta (v tomto prípade za návštevu stojí štvrť Orchard Road, pričom lákavými budú hlavne ceny elektroniky či oblečenia).

Singapurská dominanta Marina Bay Sands

Fanúšikovia architektonickej moderny istotne ocenia do neba sa štverajúce výškové budovy, z ktorých najexkluzívnejšou bude Marina Bay Sands. V tejto neuveriteľnej novodobej dominante Singapuru nájdete na jednom mieste komfortné hotelové ubytovanie a zábavné centrum vrátane kasín – to všetko v podobe troch vysokých veží, ktoré budú v hornej časti premostené masívnou konštrukciou v tvare lode. Na streche tohto neskutočne fotogenického komplexu sa okúpete vo vskutku nápadito riešených bazénoch so skvelým a exponovaným výhľadom na celú krajinu (aj široké okolie).

Ďalšie cestovateľské pozoruhodnosti

Na cenovo pútavejšie prenocovanie natrafíte v štvrti Little India (a ak nemáte “zajačie úmysly” radšej obíďte ekonomicky najdostupnejšie reťazce, z ktorých niektoré sa dajú priradiť do kategórie “hodinových hotelov”). Ak hľadáte skôr romantické piesočnaté pláže, zamierte na relatívne blízky ostrov Sentosa Island. Skúste aj neďaleké malajské mesto Johor Bahru (cenovo niekde úplne inde), vzdialené niekoľko kilometrov na sever (cez Johorskú úžinu).

Cenovo priaznivé lety zo Singapuru

Cenovo výhodné letenky existujú zo singapurského letiska do Malajzie (Kuala Lumpur i malajské Borneo/Kota Kinabalu) a okolitých štátov, ale aj do Číny či do Austrálie. Skúste navštíviť i neveľmi vzdialené indonézske (a nemenej atraktívne) ostrovy (Pulau) Batam a (Pulau) Bintan zo súostrovia Riau, odkiaľ možno loďou pokračovať do ďalších miest Indonézie.

0