VLetenky

Singapur s China Southern Airlines od 338 EUR

Singapore
Sugestívne scenérie večerného Singapuru z Marina Bay Sands (foto: Suyash Dixit/Pixabay/CC0)

Nielen obdivuhodný bezvízový Singapur máte možnosť navštíviť s tarifom spoločnosti China Southern Airlines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do “Levieho mesta” Singapur (v rovnomennej krajinke v Indočíne) kúpite za 338 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 12.05.-15.06.2016, 21.08.-27.09. a 11.10.-10.12.2017, min. dobu pobytu 6 dní/sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 18. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu októbra a novembra 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži byť odlet z Prahy (PRG) dňa 23. októbra s návratom zo Singapuru (SIN) dňa 31. októbra 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – Singapur za 338 EUR (23.10.-31.10.2017)

Singapur

Mnohonárodnostné zloženie obyvateľstva

Multikultúrne súostrovie Singapur (situované asi 140 km severne od rovníka) sa rozkladá na území s rozlohou 710 km² – na tejto relatívne malej ploche však žije 5,3 milióna obyvateľov. Verným obrazom pestrej mozaiky miestneho obyvateľstva budú i viaceré úradné reči, medzi ktoré sa radí angličtina (“singlish”), malajčina, (štandardná “mandarínska”) čínština aj indický (resp. tamilský) jazyk.

Fantastická gastronómia a kopec možností pre nakupovanie

Etnická diverzita sa odzrkadľuje aj v skvelej singapurskej kuchyni, ktorej kulinárske pozoruhodnosti budú často zmesou indických, malajských a čínskych receptov. Sklamaní však v žiadnom prípade neostanú ani vášniví milovníci nakupovania, majúci dostatočnú kopu príležitostí “vyšantiť sa” do sýtosti v množstve gigantických obchodných centier ponúkajúcich tovar od výmyslu sveta (v tomto prípade za návštevu stojí štvrť Orchard Road, pričom pútavými budú najmä ceny elektroniky či oblečenia).

Singapurská dominanta Marina Bay Sands

Priaznivci architektonickej moderny istotne ocenia do neba sa štverajúce výškové budovy, z ktorých najexkluzívnejšou bude Marina Bay Sands. V tejto neskutočnej novodobej dominante Singapuru nájdete na jednom mieste komfortné hotelové ubytovanie a zábavné centrum vrátane kasín – to všetko v podobe troch vysokých veží, ktoré budú v hornej partii premostené masívnou konštrukciou v tvare lode. Na streche tohto nesmierne fotogenického komplexu sa okúpete vo vskutku nápadito riešených bazénoch s úžasným a exponovaným výhľadom na celú krajinu (i široké okolie).

Ďalšie cestovateľské špeciality

Na cenovo lákavejšie prenocovanie naďabíte v štvrti Little India (a ak nemáte “zajačie úmysly” radšej obíďte ekonomicky najdostupnejšie reťazce, z ktorých niektoré možno priradiť do kategórie “hodinových hotelov”). Pokiaľ hľadáte skôr romantické piesočnaté pláže, zavítajte na pomerne blízky ostrov Sentosa Island. Skúste i neďaleké malajské mesto Johor Bahru (cenovo niekde úplne inde), vzdialené niekoľko kilometrov na sever (cez Johorskú úžinu).

Cenovo výhodné lety zo Singapuru

Cenovo priaznivé letenky existujú zo singapurského letiska do Malajzie (Kuala Lumpur aj malajské Borneo/Kota Kinabalu) a okolitých štátov, ale i do Číny či do Austrálie. Skúste navštíviť aj neveľmi vzdialené indonézske (a nemenej pútavé) ostrovy (Pulau) Batam a (Pulau) Bintan zo súostrovia Riau, odkiaľ sa dá loďou pokračovať do ďalších miest Indonézie.

0