VLetenky

Singapur s British Airways od 462 EUR

Marina Bay Sands
Sugestívna panoráma nočného Singapuru z Marina Bay Sands (foto: Allie_Caulfield/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen obdivuhodný bezvízový Singapur máte šancu navštíviť aj na palube Boeingu B744 i Airbusu A380 spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti a z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Singapuru kúpite za 462 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Za príplatok sa dá letieť aj z viedenského letiska.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 20.08.-10.12.2015 a 04.01.-11.03.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 17. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. byť odlet z budapeštianskeho letiska (BUD) dňa 28. októbra s návratom zo Singapuru (SIN) dňa 4. novembra 2015 (od 462 EUR).

Alternatívou rezervácie letenky môže byť byť odlet z viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 28. októbra s návratom zo Singapuru (SIN) dňa 4. novembra 2015 (od 493 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Singapur za 462 EUR (28.10.-04.11.2015)
Budapešť – Singapur za 480 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Singapur za 485 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Singapur za 12854 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Singapur za 493 EUR (28.10.-04.11.2015)
Viedeň – Singapur za 497 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Singapur za 517 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Singapur za 13733 CZK (rezervácia v ČJ)

Singapur

Mnohonárodnostné zloženie obyvateľstva

Multikultúrne súostrovie Singapur (situované asi 140 km severne od rovníka) sa rozkladá na území s rozlohou 710 km² – na tejto relatívne malej ploche však žije 5,3 milióna obyvateľov. Verným obrazom pestrej mozaiky miestneho obyvateľstva sú i viaceré úradné reči, medzi ktoré sa radia angličtina (“singlish”), malajčina, (štandardná “mandarínska”) čínština i indický (resp. tamilský) jazyk.

Fantastická gastronómia a kopec možností pre nakupovanie

Etnická diverzita sa prejavuje aj v skvelej singapurskej kuchyni, ktorej kulinárske špeciality sú často zmesou indických, malajských a čínskych receptov. Sklamaní však v žiadnom prípade neostanú ani vášniví milovníci nakupovania, majúci dostatočnú kopu príležitostí “vyblázniť sa” do sýtosti v množstve gigantických obchodných centier ponúkajúcich tovar od výmyslu sveta (v tomto prípade za návštevu stojí štvrť Orchard Road, pričom pútavými budú najmä ceny elektroniky či oblečenia).

Singapurská dominanta Marina Bay Sands

Priaznivci architektonickej moderny istotne ocenia do neba sa štverajúce výškové budovy, z ktorých najexkluzívnejšou bude Marina Bay Sands. V tejto neskutočnej novodobej dominante Singapuru nájdete na jednom mieste komfortné hotelové ubytovanie a zábavné centrum vrátane kasín – to všetko v podobe troch vysokých veží, ktoré sú v hornej partii premostené masívnou konštrukciou v tvare lode. Na streche tohto nesmierne fotogenického komplexu sa okúpete vo vskutku nápadito riešených bazénoch s úžasným a exponovaným výhľadom na celú krajinu (i široké okolie).

Ďalšie cestovateľské pozoruhodnosti

Na cenovo lákavé prenocovanie naďabíte v štvrti Little India (a ak nemáte “zajačie úmysly” radšej obíďte ekonomicky najdostupnejšie reťazce, z ktorých veľkú časť možno zaradiť do kategórie “hodinových hotelov”). Pokiaľ hľadáte skôr romantické piesočnaté pláže, zavítajte na relatívne blízky ostrov Sentosa Island. Skúste i neďaleké malajské mesto Johor Bahru (cenovo niekde úplne inde), vzdialené niekoľko kilometrov na sever (cez Johorskú úžinu).

Cenovo atraktívne lety zo Singapuru

Cenovo priaznivé letenky existujú zo singapurského letiska do Malajzie (Kuala Lumpur i malajské Borneo/Kota Kinabalu) a okolitých štátov, ale i do Číny či do Austrálie. Na rozdiel od bezvízového Singapuru a Malajzie, do susednej Indonézie sa dajú získať víza pri príchode do krajiny (“visa on arrival”). Takýmto spôsobom možno navštíviť neveľmi vzdialené indonézske ostrovy (Pulau) Batam a (Pulau) Bintan zo súostrovia Riau, odkiaľ skúste loďou pokračovať do ďalších miest Indonézie.

0