VLetenky

Singapur s British Airways od 395 EUR

Marina Bay Sands
Sugestívna skyline večerného Singapuru z Marina Bay Sands (foto: Allie_Caulfield/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen excelentný bezvízový Singapur možno spoznať pri využití zaujímavého tarifu British Airways v spolupráci s partnerskými Cathay Pacific z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do Singapuru sa predávajú za 3293 HKD (alebo cca 395 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety od 20. augusta do 31. októbra 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 9. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne (s odletmi) v priebehu septembra a októbra 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z pražského letiska Václava Havla (PRG) dňa 9. septembra s návratom zo Singapuru (SIN) dňa 23. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Singapur za 3293 HKD (09.09.-23.09.2015)

Singapur

Mnohonárodnostné zloženie obyvateľstva

Multikultúrne súostrovie Singapur (situované asi 140 km severne od rovníka) sa rozprestiera na území s rozlohou 710 km² – na tejto pomerne malej ploche však žije 5,3 milióna obyvateľov. Verným obrazom pestrej mozaiky miestneho obyvateľstva sú i viaceré úradné reči, medzi ktoré sa radia angličtina (“singlish”), malajčina, (štandardná “mandarínska”) čínština aj indický (resp. tamilský) jazyk.

Fantastická gastronómia a kopec možností pre nakupovanie

Etnická diverzita sa prejavuje aj v skvelej singapurskej kuchyni, ktorej kulinárske špeciality sú často zmesou indických, malajských a čínskych receptov. Sklamaní však v žiadnom prípade neostanú ani vášniví milovníci nakupovania, majúci dostatočnú kopu príležitostí “vyšantiť sa” do sýtosti v množstve gigantických obchodných centier ponúkajúcich tovar od výmyslu sveta (v tomto prípade za návštevu stojí štvrť Orchard Road, pričom pútavými budú predovšetkým ceny elektroniky a oblečenia).

Singapurská dominanta Marina Bay Sands

Priaznivci architektonickej moderny istotne ocenia do neba sa štverajúce výškové budovy, z ktorých najexkluzívnejšou bude Marina Bay Sands. V tejto neskutočnej novodobej dominante Singapuru nájdete na jednom mieste komfortné hotelové ubytovanie a zábavné centrum vrátane kasín – to všetko v podobe troch vysokých veží, ktoré sú v hornej partii premostené masívnou konštrukciou v tvare lode. Na streche komplexu sa okúpete vo veľmi nápadito riešených bazénoch s úžasným a veľmi exponovaným výhľadom na celú krajinu (aj široké okolie).

Ďalšie cestovateľské špeciality

Na cenovo atraktívne prenocovanie naďabíte v štvrti Little India (a ak nemáte “zajačie úmysly” radšej obíďte ekonomicky najdostupnejšie reťazce, z ktorých veľkú časť možno zaradiť do kategórie “hodinových hotelov”). Pokiaľ hľadáte skôr romantické piesočnaté pláže, zavítajte na relatívne blízky ostrov Sentosa Island. Skúste i neďaleké malajské mesto Johor Bahru (cenovo niekde úplne inde), vzdialené niekoľko kilometrov na sever (cez Johorskú úžinu).

Cenovo atraktívne lety zo Singapuru

Cenovo priaznivé letenky existujú zo singapurského letiska do Malajzie (Kuala Lumpur aj malajské Borneo/Kota Kinabalu) a okolitých štátov, ale i do Číny či do Austrálie. Na rozdiel od bezvízového Singapuru a Malajzie, do susednej Indonézie sa dajú získať víza pri príchode do krajiny (“visa on arrival”). Týmto spôsobom možno navštíviť neveľmi vzdialené indonézske ostrovy (Pulau) Batam a (Pulau) Bintan zo súostrovia Riau, odkiaľ skúste loďou pokračovať do ďalších miest Indonézie.

0