VLetenky

Singapur s British Airways od 345 EUR

Marina Bay Sands
Okúpete sa v “infinity pool” na streche Marina Bay Sands? (foto: green_kermit/Flickr/CC BY 2.0)

Popri skôr spomínanej ponuke do bezvízového Singapuru z Viedne možno rovnako na palube Boeingu B744 i Airbusu A380 spoločnosti British Airways (v spolupráci s partnerskou aerolíniou Iberia z aliancie Oneworld) využiť i ďalší zo zaujímavých tarifov – s odletom z (juho)európskych letísk.

Spiatočné letenky do Singapuru kúpite za 345 EUR s odletom z Barcelony a návratom do Viedne (prípadne do Budapešti). Za podobnú sumu sa dá letieť aj z Madridu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 20.08.-10.12.2015 a 04.01.-11.03.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 17. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase platnosti zimného letového poriadku.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Barcelony (BCN) dňa 21. januára s návratom zo Singapuru (SIN) do Viedne (VIE) dňa 1. februára 2016.

Rezervácia letenky:
Barcelona – Singapur – Viedeň za 345 EUR (21.01.-01.02.2016)
Barcelona – Singapur – Viedeň za 369 EUR (rezervácia v SJ)

Singapur

Multikultúrne zloženie obyvateľstva

Mnohonárodnostné súostrovie Singapur (položené asi 140 km na sever od rovníka) sa rozprestiera na území s rozlohou 710 km² – na tejto pomerne malej ploche však žije 5,3 milióna obyvateľov. Verným obrazom pestrej mozaiky miestneho obyvateľstva sú aj viaceré úradné reči, medzi ktoré sa radia angličtina (“singlish”), malajčina, (štandardná “mandarínska”) čínština i indický (resp. tamilský) jazyk.

Fascinujúca gastronómia a kopa možností pre nakupovanie

Etnická diverzita sa odzrkadľuje i v úžasnej singapurskej kuchyni, ktorej kulinárske špeciality sú často zmesou indických, malajských a čínskych receptov. Sklamaní však v žiadnom prípade nezostanú ani vášniví milovníci nakupovania, majúci dostatočný kopec príležitostí “vyšantiť sa” do sýtosti v množstve obrovských obchodných centier núkajúcich tovar od výmyslu sveta (v tomto prípade za návštevu stojí štvrť Orchard Road, pričom lákavými budú hlavne ceny elektroniky či oblečenia).

Singapurská dominanta Marina Bay Sands

Fanúšikovia architektonickej moderny určite ocenia do neba sa štverajúce výškové budovy, z ktorých najexkluzívnejšou bude Marina Bay Sands. V tejto neuveriteľnej novodobej dominante Singapuru nájdete na jednom mieste komfortné hotelové ubytovanie i zábavné centrum vrátane kasín – to všetko v podobe troch vysokých veží, ktoré sú v hornej časti premostené masívnou konštrukciou v tvare lode. Na streche tohto neskutočne fotogenického komplexu sa okúpete vo vskutku nápadito riešených bazénoch so skvelým a exponovaným výhľadom na celú krajinu (aj široké okolie).

Ďalšie cestovateľské špeciality

Na cenovo pútavé prenocovanie natrafíte v štvrti Little India (a pokiaľ nemáte “zajačie úmysly” radšej vynechajte ekonomicky najdostupnejšie reťazce, z ktorých veľkú partiu možno zaradiť do kategórie “hodinových hotelov”). Ak hľadáte skôr romantické piesočnaté pláže, zavítajte na pomerne blízky ostrov Sentosa Island. Skúste aj neďaleké malajské mesto Johor Bahru (cenovo niekde úplne inde), vzdialené niekoľko kilometrov na sever (cez Johorskú úžinu).

Cenovo priaznivé lety zo Singapuru

Cenovo atraktívne letenky existujú zo singapurského letiska do Malajzie (Kuala Lumpur i malajské Borneo/Kota Kinabalu) a okolitých štátov, ale aj do Číny či do Austrálie. Na rozdiel od bezvízového Singapuru a Malajzie, do susednej Indonézie možno získať víza pri príchode do krajiny (“visa on arrival”). Takýmto spôsobom sa dajú navštíviť neveľmi vzdialené indonézske ostrovy (Pulau) Batam a (Pulau) Bintan zo súostrovia Riau, odkiaľ skúste loďou pokračovať do ďalších miest Indonézie.

0