VLetenky

Singapur s Air France od 453 EUR

Marina Bay Sands
Grandiózna panoráma večerného Singapuru z Marina Bay Sands (foto: Allie_Caulfield/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen obdivuhodný bezvízový Singapur máte šancu uvidieť (aj na začiatku letných prázdnin) pri využití ponuky spoločnosti Air France z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Singapuru sa predávajú za 453 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 24. júna 2015 do 29. februára 2016 (s ukončením ciest do 20.03.2016), min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 9. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne (s odletom) na začiatku júla a v dobe od začiatku septembra 2015 do konca februára 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z budapeštianskeho letiska (BUD) dňa 2. júla s návratom z ázijského Singapuru (SIN) dňa 12. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Singapur za 453 EUR (02.07.-12.07.2015)
Budapešť – Singapur za 453 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Singapur za 12478 CZK (rezervácia v ČJ)

Singapur

Mnohonárodnostné zloženie obyvateľstva

Multikultúrne súostrovie Singapur (situované asi 140 km severne od rovníka) sa rozkladá na území s rozlohou 710 km² – na tejto relatívne malej ploche však žije 5,3 milióna obyvateľov. Verným obrazom pestrej mozaiky miestneho obyvateľstva sú i viaceré úradné reči, medzi ktoré sa radia angličtina (“singlish”), malajčina, (štandardná “mandarínska”) čínština aj indický (resp. tamilský) jazyk.

Fantastická gastronómia a kopa možností pre nakupovanie

Etnická diverzita sa odráža aj v skvelej singapurskej kuchyni, ktorej kulinárske špeciality sú často zmesou indických, malajských a čínskych receptov. Sklamaní však v žiadnom prípade neostanú ani vášniví milovníci nakupovania, majúci dostatočnú kopec príležitostí “vyblázniť sa” do sýtosti v množstve gigantických obchodných centier ponúkajúcich tovar od výmyslu sveta (v tomto prípade za návštevu stojí štvrť Orchard Road, pričom pútavými budú predovšetkým ceny elektroniky či oblečenia).

Singapurská dominanta Marina Bay Sands

Priaznivci architektonickej moderny istotne ocenia do neba sa štverajúce výškové budovy, z ktorých najexkluzívnejšou bude Marina Bay Sands. V tejto neskutočnej novodobej dominante Singapuru nájdete na jednom mieste komfortné hotelové ubytovanie a zábavné centrum vrátane kasín – to všetko v podobe troch vysokých veží, ktoré sú v hornej partii premostené masívnou konštrukciou v tvare lode. Na streche tohto nesmierne fotogenického komplexu sa okúpete vo vskutku nápadito riešených bazénoch s úžasným a exponovaným výhľadom na celú krajinu (i široké okolie).

Ďalšie cestovateľské pozoruhodnosti

Na cenovo lákavé prenocovanie naďabíte v štvrti Little India (a ak nemáte “zajačie úmysly” radšej obíďte ekonomicky najdostupnejšie reťazce, z ktorých veľkú časť možno zaradiť do kategórie “hodinových hotelov”). Pokiaľ hľadáte skôr romantické piesočnaté pláže, zavítajte na relatívne blízky ostrov Sentosa Island. Skúste i neďaleké malajské mesto Johor Bahru (cenovo niekde úplne inde), vzdialené niekoľko kilometrov na sever (cez Johorskú úžinu).

Cenovo vábivé lety zo Singapuru

Cenovo priaznivé letenky existujú zo singapurského letiska do Malajzie (Kuala Lumpur aj malajské Borneo/Kota Kinabalu) a okolitých štátov, ale i do Číny či do Austrálie. Na rozdiel od bezvízového Singapuru a Malajzie, do susednej Indonézie sa dajú získať víza pri príchode do krajiny (“visa on arrival”). Takýmto spôsobom možno navštíviť neveľmi vzdialené indonézske ostrovy (Pulau) Batam a (Pulau) Bintan zo súostrovia Riau, odkiaľ skúste loďou pokračovať do ďalších miest Indonézie.

0