VLetenky

Singapur s Air China od 397 EUR

Marine Bay Sands
Sugestívna večerná panoráma neskutočného “Levieho mesta” (foto: Zexsen Xie/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen obdivuhodný bezvízový Singapur máte šancu uvidieť aj vďaka zaujímavému tarifu leteckej spoločnosti Air China zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do “Levieho mesta” Singapur (v rovnomennej krajinke v Indočíne) sú v predaji za 397 EUR s odletom z maďarskej Budapešti a návratom do rakúskej Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 11.11.-16.12.2015, 28.12.2015-19.03.2016 (s ukončením ciest do 26. marca 2016), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve viacmenej ku koncu zimného letového poriadku – t.j. predovšetkým s odletom v priebehu februára a marca 2016 / s návratom v marci 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 2. marca s návratom zo Singapuru (SIN) do Viedne (VIE) dňa 17. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Singapur – Viedeň za 397 EUR (02.03.-17.03.2016)
Budapešť – Singapur – Viedeň za 421 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Singapur – Viedeň za 11324 CZK (rezervácia v ČJ)

Singapur

Mnohonárodnostné zloženie obyvateľstva

Multikultúrne súostrovie Singapur (situované asi 140 km severne od rovníka) sa rozkladá na území s rozlohou 710 km² – na tejto relatívne malej ploche však žije 5,3 milióna obyvateľov. Verným obrazom pestrej mozaiky miestneho obyvateľstva sú i viaceré úradné reči, medzi ktoré sa radia angličtina (“singlish”), malajčina, (štandardná “mandarínska”) čínština aj indický (resp. tamilský) jazyk.

Fantastická gastronómia a kopec príležitostí pre nakupovanie

Etnická diverzita sa prejavuje aj v skvelej singapurskej kuchyni, ktorej kulinárske špeciality sú často zmesou indických, malajských a čínskych receptov. Sklamaní však v žiadnom prípade neostanú ani vášniví milovníci nakupovania, majúci dostatočnú kopu šancí “vyblázniť sa” do sýtosti v množstve gigantických obchodných centier ponúkajúcich tovar od výmyslu sveta (v tomto prípade za návštevu stojí štvrť Orchard Road, pričom pútavými budú najmä ceny elektroniky či oblečenia).

Singapurská dominanta Marina Bay Sands

Priaznivci architektonickej moderny istotne ocenia do neba sa štverajúce výškové budovy, z ktorých najexkluzívnejšou bude Marina Bay Sands. V tejto neskutočnej novodobej dominante Singapuru nájdete na jednom mieste komfortné hotelové ubytovanie a zábavné centrum vrátane kasín – to všetko v podobe troch vysokých veží, ktoré sú v hornej partii premostené masívnou konštrukciou v tvare lode. Na streche tohto nesmierne fotogenického komplexu sa okúpete vo vskutku nápadito riešených bazénoch s panoramatickým a exponovaným výhľadom na celú krajinu (i široké okolie).

Ďalšie cestovateľské pozoruhodnosti

Na cenovo lákavé prenocovanie naďabíte v štvrti Little India (a ak nemáte “zajačie úmysly” radšej vynechajte ekonomicky najdostupnejšie reťazce, z ktorých veľkú časť možno zaradiť do kategórie “hodinových hotelov”). Pokiaľ hľadáte skôr romantické piesočnaté pláže, zamierte na relatívne blízky ostrov Sentosa Island. Skúste i neďaleké malajské mesto Johor Bahru (cenovo niekde úplne inde), vzdialené niekoľko kilometrov na sever (cez Johorskú úžinu).

Cenovo výhodné lety zo Singapuru

Cenovo priaznivé letenky existujú zo singapurského letiska do Malajzie (Kuala Lumpur aj malajské Borneo/Kota Kinabalu) a okolitých štátov, ale i do Číny či do Austrálie. Skúste navštíviť aj neveľmi vzdialené indonézske (a nemenej atraktívne) ostrovy (Pulau) Batam a (Pulau) Bintan zo súostrovia Riau, odkiaľ sa dá loďou pokračovať do ďalších miest Indonézie.

0