VLetenky

Singapur s Air China od 374 EUR

Marina Bay Sands
Neskutočná “skyline” večerného Singapuru z Marina Bay Sands (foto: Allie_Caulfield/Flickr)

Excelentný bezvízový Singapur (alebo prípadne i susednú Malajziu či Indonéziu) máte šancu vzhliadnuť zásluhou spoločnosti Air China z leteckej aliancie Star Alliance.

Spiatočné letenky do Singapuru sa dajú kúpiť za 374 EUR s odletom z Barcelony a návratom do Frankfurtu. Tarifné podmienky určujú odlety do 30. júna 2015, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 30. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v prvej polovici roku 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z katalánskej Barcelony (BCN) dňa 29. júna s návratom zo Singapuru (SIN) do nemeckého Frankfurtu (FRA) dňa 13. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Barcelona – Singapur – Frankfurt za 374 EUR (29.06.-13.07.2015)

Positioning flights po Európe

Letecký prískok do Španielska

Do centra katalánskej kultúry Barcelona máte príležitosť celkom ekonomicky doputovať z maďarského hlavného mesta Budapešť, pri využití konkurenčného boja “no frills” spoločností Ryanair a Wizz Air. Ďalšou alternatívou bude linka Ryanair-u z Bratislavy na letisko Barcelona-Girona/Costa Brava.

Cestovateľom zo severu Slovenska by mohol padnúť vhod írsky Ryanair na trase z Krakova do Barcelony-Girona, alebo Wizz Air z Katovíc priamo na hlavné barcelonské letisko El Prat (BCN).

Letecké priblíženie do/z Frankfurtu

Leteckú dopravu do Frankfurtu máte možnosť zrealizovať s Wizz Air, ktorý obsluhuje lety do Frankfurtu (Hahn) z Budapešti (a Katovíc). Ďalšou alternatívou ostáva letecká spoločnosť Niki/Air Berlin na trase z viedenského leteckého prístavu priamo do Frankfurtu.

Singapur

Multikultúrne zloženie obyvateľstva

mnohonárodnostné súostrovie Singapur (položené asi 140 km na sever od rovníka) sa rozkladá na území s rozlohou 710 km² – na tejto relatívne malej ploche však žije 5,3 milióna obyvateľov. Verným obrazom pestrej mozaiky miestneho obyvateľstva sú aj viaceré úradné reči, medzi ktoré sa zaraďujú angličtina (“singlish”), malajčina, (štandardná “mandarínska”) čínština aj indický (resp. tamilský) jazyk.

Fascinujúca gastronómia a kopec príležitosti pre nakupovanie

Etnická diverzita sa odzrkadľuje aj v úžasnej singapurskej kuchyni, ktorej kulinárske špeciality sú často zmesou indických, malajských a čínskych receptov. Sklamaní však v žiadnom prípade nezostanú ani vášniví milovníci nakupovania, majúci dostatočnú kopu možností “vyblázniť sa” do sýtosti v množstve obrovitých obchodných centier núkajúcich tovar od výmyslu sveta (v tomto prípade za návštevu stojí štvrť Orchard Road, pričom lákavými budú najmä ceny elektroniky a oblečenia).

Singapurská dominanta Marina Bay Sands

Fanúšikovia architektonickej moderny určite ocenia do neba sa štverajúce výškové budovy, z ktorých najexkluzívnejšou bude Marina Bay Sands. V tejto neuveriteľnej novodobej dominante Singapuru nájdete na jednom mieste komfortné hotelové ubytovanie a zábavné centrum vrátane kasín – to všetko v podobe troch vysokých veží, ktoré sú v hornej časti premostené masívnou konštrukciou v tvare lode. Na streche komplexu sa možno okúpať vo veľmi nápadito riešených bazénoch so skvelým a veľmi exponovaným výhľadom na celú krajinu (aj široké okolie).

Ďalšie cestovateľské pozoruhodnosti

Na cenovo pútavé prenocovanie natrafíte v štvrti Little India (a ak nemáte “zajačie úmysly” radšej vynechajte ekonomicky najdostupnejšie reťazce, z ktorých veľká časť sa dá radiť do kategórie “hodinových hotelov”). Ak hľadáte skôr romantické piesočnaté pláže, zavítajte na pomerne blízky ostrov Sentosa Island. Skúste aj neďaleké malajské mesto Johor Bahru (cenovo niekde úplne inde), vzdialené niekoľko kilometrov na sever (cez Johorskú úžinu).

Cenovo priaznivé lety zo Singapuru

Cenovo veľmi atraktívne letenky existujú zo singapurského letiska nielen do Malajzie (Kuala Lumpur aj malajské Borneo/Kota Kinabalu) a ostatných okolitých štátov, ale i do Číny. Na rozdiel od bezvízového Singapuru a Malajzie, do susednej Indonézie možno získať víza pri príchode do krajiny (“visa on arrival”). Týmto spôsobom sa dajú navštíviť neveľmi vzdialené indonézske ostrovy (Pulau) Batam a (Pulau) Bintan zo súostrovia Riau, odkiaľ skúste loďou pokračovať do ďalších miest Indonézie.

0