VLetenky

Sicília s Wizz Air od 50 EUR

Taormina
Grandiózne historické mesto Taormina na východnom pobreží Sicílie (foto: Luca Volpi/Flickr)

Prírodné poklady famóznej stredomorskej Sicílie máte možnosť objaviť aj zásluhou ponuky leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do sicílskeho mesta Catania (Katánia) kúpite za 15384 HUF (alebo v prepočte cca 50 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 10744 HUF (asi 35 EUR). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä počas januára/februára 2015 (s predajom v priebehu 26. novembra).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Sicíliu môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 24. januára (sobota) s návratom z Catanie (CTA) dňa 27. januára 2015 (utorok).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Catania za 15384 HUF bez WDC / 10744 HUF s WDC (24.01.-27.01.2015)

Sicília

Impozantná Sicília (najrozľahlejší ostrov Stredozemného mora) sa rozprestiera na území s rozlohou viac ako 25 tisíc km², t.j. približne na ploche porovnateľnej s polovicou Slovenska. Žije tu však skoro taký istý počet obyvateľov ako u nás – vyše 5 miliónov. Keďže Sicília sa zaraďuje k jedným z najteplejších oblastí v Európe vôbec, vhodným časom na jej návštevu môže byť prakticky celý rok.

Nielen neuveriteľné sopečné scenérie

Impresívna 300-tisícová Catania, položená na východnom pobreží, patrí k celkom dobrým východiskovým bodom na najvyšší vrchol ostrova – stále aktívnu (sopka) Etna (3329 m). Ak sa vyberiete z Catanie na sever, naďabíte na pozoruhodné mestečko Taormina so zachovalým rímskym amfiteátrom. O čosi ďalej na Vás čaká majestátna Messina s rovnomennou úžinou, deliacou Sicíliu od pevninského Talianska (resp. od nemenej atraktívneho regiónu Kalábria). Niekoľko kilometrov na sever od sicílskej “pevniny” sa rozkladá pôsobivá reťaz Liparských ostrovov, z ktorých by Vás mohol pravdepodobne najviac okúzliť z mora vystupujúci, magický sopečný kužeľ Stromboli.

Pútavý okruh okolo celého ostrova?

Pokiaľ budete pokračovať ďalej popri severnom pobreží, doputujete do 700-tisícového Palerma, administratívneho a politického centra celej Sicílie. Medzi Palermom a východosicílskym Trapani nájdete dramatický mys s veľmi fotogenickým mestečkom San Vito Lo Capo. Z Trapani máte šancu sa vrátiť späť do Catanie cez južnú provinciu Agrigento s Valle dei Templi s úžasnými chrámami z rímskeho obdobia. Sklamaní určite neostanete ani v historických Syrakúzach. Ak to Vaše časové možnosti povoľujú, ponúka sa aj návšteva o asi 80 km južnejšie sa nachádzajúcej Malty.

0