VLetenky

Sicília s Air Berlin od 134 EUR

Sicilly
Grandiózne plážové scenérie stredomorského súostrovia Sicília (foto: Sicilia!/Flickr/CC BY 2.0)

Prírodné bohatstvo (nielen) východnej Sicílie máte šancu odhaliť i v priebehu letných prázdnin pri využití ponuky leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do východosicílskeho mesta Catania (Katánia) sa dajú kúpiť za 134 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 3. júla 2017 do 25. marca 2018, min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc a predaj do 27. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od začiatku augusta 2017 do konca marca 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Sicíliu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 7. augusta s návratom z talianskej Catanie (CTA) dňa 28. augusta 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Catania za 134 EUR (07.08.-28.08.2017)
Viedeň – Catania za 134 EUR (28.08.-04.09.2017)
Viedeň – Catania za 141 EUR (07.08.-19.08.2017)

Sicília

Majestátna Sicília (najrozľahlejší ostrov Stredozemného mora) sa rozkladá na území s rozlohou vyše 25 tisíc km², t.j. zhruba na ploche porovnateľnej s polovicou Slovenska. Žije tu však takmer rovnaký počet obyvateľov ako u nás – viac ako 5 miliónov. Keďže Sicília sa radí k jedným z najteplejších oblastí v Európe vôbec, výhodným časom na jej návštevu môže byť v podstate celý rok.

Nielen neskutočné sopečné scenérie

Pôsobivá 300-tisícová Catania, situovaná na východnom pobreží, patrí k vcelku dobrým východiskovým bodom na najvyšší vrchol ostrova – stále aktívnu (sopka) Etna (3329 m). Pokiaľ sa vydáte z Catanie na sever, natrafíte na pozoruhodné mestečko Taormina so zachovalým rímskym amfiteátrom. O niečo ďalej na Vás očakáva impozantná Messina s rovnomennou úžinou, oddeľujúcou Sicíliu od pevninského Talianska (resp. od nemenej pútavého regiónu Kalábria). Niekoľko kilometrov na sever od sicílskej “pevniny” sa rozprestiera impresívna reťaz Liparských ostrovov, z ktorých by Vás mohol zrejme najviac očariť z mora vystupujúci, dramatický sopečný kužeľ Stromboli.

Lákavý okruh okolo celého ostrova?

Ak budete pokračovať ďalej popri severnom pobreží, docestujete do 700-tisícového Palerma, administratívneho a politického centra celej Sicílie. Medzi Palermom a východosicílskym Trapani nájdete magický mys s veľmi fotogenickým mestečkom San Vito Lo Capo. Z Trapani máte príležitosť sa vrátiť naspäť do Catanie cez južnú provinciu Agrigento s Valle dei Templi so skvelými chrámami z rímskeho obdobia. Sklamaní istotne nezostanete ani v historických Syrakúzach. Pokiaľ to Vaše časové možnosti povoľujú, núka sa i návšteva o asi 80 km južnejšie sa nachádzajúcej Malty.

0