VLetenky

Sibírsky Ťumeň s Pobedou od 166 EUR

Ťumeň
Panoráma sibírskeho mesta Ťumeň (foto: Igor Nikolajeviĉ Pivovarov/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Výlet do západosibírskeho regiónu (aj s možnosťou krátkej prehliadky Moskvy) máte možnosť uskutočniť s miestnou leteckou spoločnosťou Pobeda (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do ruského veľkomesta Ťumeň na západnej Sibíri sú v predaji za 166 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas apríla 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 10. apríla s návratom z ruského Ťumeňu (TJM) dňa 17. apríla 2019.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Ťumeň za 166 EUR (10.04.-17.04.2019)

BTS-TJM
Bratislava, Slovensko – Ťumeň, Rusko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Západná Sibír

Ťumeňská oblasť

Impresívny Ťumeň

Takmer trištvrtemiliónový Ťumeň, administratívne centrum rovnomennej Ťumeňskej oblasti, Vás očakáva na západnej Sibíri na brehoch cez 1000 km dlhej rieky Tura – viac ako 300 km východne od uralskej metropoly Jekaterinburg (pri geografickej hranici Európy a Ázie). Založený bol ako prvá usadlosť v sibírskom regióne kozákmi na konci 16. storočia na príkaz panovníka Fjodora I. “Blaženého”.

Mesto s najvyšším HDP na hlavu v celom Rusku

Rušný Ťumeň sa zaraďuje k dôležitým ekonomickým centrám (ťažiarsky priemysel) a športovým strediskám (zimné športy – napr. biatlon). Prechádza tadiaľto aj epická Transsibírska magistrála na svojej 9289-kilometrovej trase z moskovskej Jaroslavskej stanice do majestátneho Vladivostoku na pobreží impozantného Pacifiku (ťumeňská železničná stanica leží na 2144. kilometri od Moskvy).

Kam ďalej z Ťumeňu

V relatívne dostupnej vzdialenosti od samotného Ťumeňu pozemnou dopravou (na ruské pomery, kde sa na kilometre pozerá tršku ináč) – t.j. povedzme v 500-kilometrovom okruhu (vzdušnou vzdialenosťou) – nájdete i ďalšie významné ruské veľkomestá ako Jekaterinburg, Čeljabinsk, Toboľsk či Omsk (ďaleko to však nebudete mať ani do severokazachstanaského mesta Pertopavl).

0