VLetenky

Sibír s S7 Airlines od 233 EUR

KAtuň
Rieka Katuň na svojej ceste z altajskej hory Belucha do Obu (foto: Andrew Kudrin/Flickr/CC BY 2.0)

Pozvánku na návštevu gigantickej ruskej Sibíri pripravila (pre milovníkov zimy v tej najpravejšej podobe) miestna letecká spoločnosť S7 Airlines na svojich priamych letoch na linke Praha – Novosibirsk.

Trasy v predaji:
Spiatočné (priame) lety do sibírskeho veľkomesta Novosibirsk sú v predaji za 233 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 7. novembra 2017 do 20. apríla 2018, max.dobu pobytu 290 dní a predaj do 30. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od polovice januára do polovice februára 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 9. februára (piatok) s návratom z ruského letiska Novosibirsk-Tolmačevo (OVB) dňa 16. februára 2018 (piatok).

Rezervácia letenky:
Praha – Novosibirsk za 233 EUR (09.02.-16.02.2018)

Novosibirsk a široké okolie

Impresívny 1,5-miliónový Novosibirsk, administratívne centrum rovnomennej Novosibirskej oblasti, obsadzuje tretiu pozíciu v poradí najľudnatejších sídiel Ruska (hneď po Moskve a Petrohrade). Čaká Vás na južnom okraji Západosibírskej nížiny, pri jednej z najdlhších svetových veľtokov Ob, ktorý ním “putuje” na svojej 3650-kilometrovej ceste od svojho hlavného prameňa spod najvyššej hory Altaja (na hranici s Kazachstanom) do znamenitého Obského zálivu v Severnom ľadovom oceáne.

Legendárny “Transsib”

Na svojom 3335. kilometri ním prechádza taktiež hlavná vetva svetoznámej Transsibírskej magistrály na jej nesmierne epickej 9289 km dlhej “púti” z moskovskej Jaroslavskej stanice (obvykle pokladanej za 0. km) do pôsobivého Vladivostoku na brehoch dramatického Tichého oceánu (na trase cez Nižný Novgorod, Perm, Jekaterinburg, Tjumen a Omsk).

Výlet do susednej Altajskej republiky?

Vzhľadom na svoju polohu v “tesnom” susedstve s Altajskou republikou môže byť Novosibirsk takisto výhodným východiskovým bodom na návštevu tohto prekrásneho ruského regiónu. Keďže vzdialenosti v najväčšej krajine sveta sa posudzujú trošku ináč ako v našom regióne, skúste sa vybrať smerom proti prúdu Obu (resp. jeho prítoku Katuň) vlakom do “neďalekého” Barnaulu alebo Bijsku.

Altajom až ku mongolskej hranici

Z Barnaulu (Bijsku) sa dá pokračovať autobusom do Gorno-Altajsku (alebo prípadne letecky s Tomsk Avia), ktorý bude vstupnou bránou do nádherného pohoria Altaj (zrejme najpríťažlivejšie horské scenérie z celého Ruska). Ďalších 500 km na juh Vás očakáva hranica s Mongolskom, za ktorou budete mať šancu odhaliť krásy mongolskej partie fascinujúceho altajského masívu.

0