VLetenky

Sibír s Pobedou od 114 EUR

Jugra
Zimná panoráma sibírskeho Chantomansyjského AO (foto: Packtrif/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Výlet do západosibírskeho regiónu (aj s možnosťou krátkej prehliadky Moskvy) majú príležitosť podniknúť milovníci zimy s miestnou leteckou spoločnosťou Pobeda (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do ruského mesta Surgutu na západnej Sibíri sa dajú kúpiť za 114 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým na konci januára / na začiatku februára 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 25. januára s návratom zo Surgutu (SGC) dňa 6. februára 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Surgut za 114 EUR (25.01.-06.02.2018 / manuálne zadanie)

Západná Sibír

Chantomansyjský autonómny okruh

Pôsobivý Surgut

Skoro 350-tisícový Surgut, nazývaný i “ruské hlavné mesto ropy”, Vás čaká v Chantomantyjskom autonómnom okruhu pri sibírskom veľtoku Ob – na svojej 3650 km dlhej ceste od prameňa na Katuňskom ľadovci na úbočí hory Belucha (4506 m) v malebnom pohorí Altaj až do fantastického Obského zálivu (v polárnom Karskom mori) v Severnom ľadovom oceáne.

Železnicou po západnej Sibíri

Pozoruhodný Surgut sa nachádza viac ako 700 km na severovýchod od Ťumeňu – táto vzdialenosť sa dá prekonať aj vlakom (okolo 12 hodín – od 900 RUB/cca 14 EUR i v rámci nočných spojení). Fanúšikovia železničnej dopravy majú možnosť pokračovať zo Surgutu ďalších 700 km smerom na sever až do lokality Novyj Urengoj (okolo 16 hodín – od 1500 RUB/cca 24 EUR).

0