VLetenky

Seychely s Air Serbia za 497 EUR

St. François Atoll
Úžasný Bijoutier Island vo St. François Atoll v Alphonse Group (foto: Acp/Wikimedia Commons)

Odhaliť dych berúce prírodné poklady obdivuhodného súostrovia Seychelov v excelentnom Indickom oceáne máte príležitosť pri využití zaujímavého tarifu leteckej spoločnosti Air Serbia (pred rebrandingom známou ako Jat Airways) v spolupráci s materskými Etihad Airways.

Spiatočné letenky na Seychely sú v predaji za 497 EUR s odletom z Budapešti a návratom (cez Belehrad) do Sarajeva. V cene 557 EUR možno zvoliť odlet z Belehradu pri návrate do Budapešti.

Tarifné podmienky stanovujú cesty do 15. júna 2015, min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu s ukončením ciest do 15.06.2015 a predaj do 7. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 3. marca s návratom z Mahé Island (SEZ) do Sarajeva (SJJ) dňa 18. marca 2015 (za 497 EUR).

Alternatívou rezervácie letenky na Seychely môže byť odlet z Belehradu (BEG) dňa 3. marca s návratom z Mahé Island (SEZ) do Budapešti (BUD) dňa 18. marca 2015 (za 557 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Mahé Island (Seychely) – (Belehrad) – Sarajevo za 497 EUR (03.03.-18.03.2015)
Budapešť – Mahé Island (Seychely) – (Belehrad) – Sarajevo za 508 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Mahé Island (Seychely) – (Belehrad) – Sarajevo za 14097 CZK (rezervácia v ČJ)

Belehrad – Mahé Island (Seychely) – Budapešť za 557 EUR (03.03.-18.03.2015)
Belehrad – Mahé Island (Seychely) – Budapešť za 569 EUR (rezervácia v SJ)
Belehrad – Mahé Island (Seychely) – Budapešť za 15873 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava do Srbska

Napriek slabšej dostupnosti Srbska low costovými aerolíniami sa máte možnosť do Belehradu dostať za rozumný peniaz po zemi. Využiť sa dá železničná preprava – EC Avala na trase Praha – Bratislava – Budapešť – Belehrad (výhodnejšie zrejme vyjde nákup cestovného lístka na viac krát, keďže úsek z Budapešti do Belehradu kúpite samostatne len za 15 EUR). Prípadne možno vynechať aj posledný segment itinerára do bosnianskeho Sarajeva a spiatočnú cestu ukončiť predčasne už v Belehrade.

Balkán a Sechely za 430 EUR

Priaznivci netradičných cestovateľských itinerárov a zároveň fanúšikovia Balkánu si po ceste na africké Seychely majú šancu pozrieť aj grandióznu Čiernu Horu či pozoruhodnú Bosnu (v cene 430 EUR).

Príklad rezervácie letenky nech bude napr. odlet z čiernohorskej Podgorice (TGD) dňa 3. marca s návratom zo seychelského Mahé Island (SEZ) do bosnianskeho Sarajeva (SJJ) dňa 18. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Podgorica – Mahé Island (Seychely) – (Belehrad) – Sarajevo za 430 EUR (03.03.-18.03.2015)
Podgorica – Mahé Island (Seychely) – (Belehrad) – Sarajevo za 441 EUR (rezervácia v SJ)
Podgorica – Mahé Island (Seychely) – (Belehrad) – Sarajevo za 12327 CZK (rezervácia v ČJ)

Seychely

Nádherné “východoafrické” súostrovie Seychely má status najmenej ľudnatého štátu Afriky (okolo 86 tisíc obyvateľov). Rozkladá sa v Indickom oceáne, zhruba 1000 km na severovýchod od Madagaskaru a približne 1600 km východne od pobrežia vlastného čierneho kontinentu. K pútavým “okolitým” ostrovom sa zaraďujú Zanzibar (Tanzánia), Komorské ostrovy, francúzske územia Mayotte a Réunion, Maurícius, British Indian Ocean Territory a Maledivy. Metropola krajiny – pôvabné mesto Victoria, Vás očakáva na Mahé Island, najrozľahlejšom zo Seychelských ostrovov.

Skvelé seychelské Vonkajšie a Vnútorné ostrovy

Samotné Seychely sa delia na dve menšie súostrovia – Inner Islands a Outer Islands. Inner Islands tvorí 40 žulových ostrovov rozčlenených do niekoľkých hlavných skupín – Mahé, Praslin, Silhouette, La Digue a dva koralové ostrovčeky v rámci Inner Corallines (Bird Island a Denis Island). Outer Islands vytvárajú atoly Southern Coral Group, Amirante, Alphonse, Farquhar a Aldabra.

Čarokrásne pláže Indického oceánu a fascinujúca živočíšna ríša

Okúzlení budú hlavne vášniví milovníci majestátnych pláží s bielym pieskom, aktívni milovníci vodných športov či objavovania skrytých krás fantastického podmorského sveta. Sklamaní však neostanú ani entuziasti v oblasti fauny – k svetovým prírodovedným špecialitám súostrovia sa zaraďujú seychelské obrovské korytnačky a mnohopočetné vtáčie kolónie (Aldabra, Aride Island, Bird Island).

0