VLetenky

Severozápadné Grécko s Austrian Airlines od 58 EUR

Acheron
Grécky Epirus v podobe rieky Acheron (foto: Oliver Deisenroth/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na výlet do mysterióznej severozápadnej časti kontinentálneho Grécka sa snaží podnietiť last minute ponuka priamych charterových letov s Austrian Airlines z Viedne (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do severozápadného Grécka sú k dispozícii za 58 EUR s odletom z Viedne (VIE) dňa 4. augusta (sobota) a návratom z Preveza (PVK) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 18. augusta 2018 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Preveza za 58 EUR (04.08.-11.08.2018 / sobota – sobota)
Pozn.: priamy let s odbavenou batožinou

Viedeň – Preveza
Viedeň, Rakúsko – Preveza, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Severozápadné Grécko (Epirus)

Príjemná 30-tisícová Preveza Vás očakáva na juhu gréckeho kraja Epirus, približne 40 km severne od miestneho medzinárodného letiska “Aktion Airport” alias “Preveza Airport” (PVK), ktoré poslúži aj ako východisko na neďaleký tropický ostrov Lefkada. Pri putovaní smerom ďalej na sever nájdete najľudnatejšie regionálne sídlo pod názvom Ioanina.

Pútavá Ioannina

Vyše 100-tisícové mesto Ioannina – administratívno-politické centrom gréckeho regiónu Epirus, Vás čaká na brehoch pôvabného rovnomenného jazera (niekedy nazývaného i Pamvotis). V jeho strede natrafíte na malebný ostrovček opäť rovnakého názvu (Ioannina). Za návštevu určite stojí i úžasný národný park Vikos–Aoös v impozantnom pohorí Pindos s hlbokým kaňonom Vikos.

Ďalšie špeciality v širšom okolí

Necelých 100 km od Ioannina na východ naďabíte i na neskutočne fotogenickú oblasť Meteora s fantastickými skalnými kláštormi. V o čosi menšej vzdialenosti opačným smerom leží prístavné mesto Igoumenitsa, z ktorého doplávate nielen na neďaleký ostrov Korfu. Pri ceste na sever cca po 60 km prekonáte grécko-albánsku hranicu na prechode Ktismata/Kakavia.

0