VLetenky

Severozápadné Grécko s Aegean Airlines od 111 EUR

Vikos Gorge
Vikos–Aoös N.P. (foto: Nikos A. Kanellopoulos @ www.diafragma.gr /Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Na výlet do tajomnej severozápadnej partie pevninského Grécka sa snaží podnietiť miestny národný dopravca Aegean Airlines zo Star Alliance (s odletom z maďarskej Budapešti).

Spiatočné letenky do gréckeho mesta Ioannina sa predávajú za 79 GBP (alebo v prepočte cca 111 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 11. septembra 2015 do 30. júna 2016 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na konci septembra/na začiatku októbra 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do severozápadného Grécka nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 26. septembra (sobota) a návrat z Ioannina (IOA) dňa 3. októbra 2015 (sobota).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Ioannina za 79 GBP (26.09.-03.10.2015)
Budapešť – Ioannina za 120 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Ioannina za 125 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Ioannina za 3357 CZK (rezervácia v ČJ)

Severozápadné Grécko

Vyše 100-tisícové mesto Ioannina – administratívno-politické centrom gréckeho kraja Epirus, Vás očakáva v centrálnej partii severozápadného kúta tejto pútavej balkánskej krajiny, na brehoch pôvabného rovnomenného jazera (niekedy nazývaného aj Pamvotis). V jeho strede naďabíte na malebný ostrovček opäť toho istého názvu (Ioannina). Za návštevu istotne stojí aj skvelý národný park Vikos–Aoös v majestátnom pohorí Pindos s hlbokým kaňonom Vikos.

Necelých 100 km od Ioannina na východ narazíte aj na nesmierne fotogenickú oblasť Meteora s fantastickými skalnými kláštormi. V o niečo menšej vzdialenosti opačným smerom leží prístavné mesto Igoumenitsa, z ktorého doplávate nielen na neďaleký ostrov Korfu. Pri ceste na sever asi po 60 km prekonáte grécko-albánsku hranicu na prechode Ktismata/Kakavia.

0