VLetenky

Severný Cyprus s Onur Air od 35 EUR

Lapta
Prímorské scenérie mestečka Lapta (Lapithos) pri Girne/Kyrenia (foto: Phil King/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen Severný Cyprus máte možnosť navštíviť pri využití zaujímavej ponuky charterových letov na palube leteckej spoločnosti Onur Air (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na Severný Cyprus (do cyperského mesta Ercan v blízkosti Nicosie) kúpite za 35 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete predovšetkým na konci marca a na začiatku apríla 2016 – ponuka charterových leteniek s obmedzenou dostupnosťou (s predajom do aktualizácie ponuky alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Severný Cyprus nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 27. marca (nedeľa) s návratom z Ercanu (ECN) o 7 dní neskôr, t.j. 3. apríla 2016 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Ercan (Lefkosa/Nicosia) za 35 EUR (27.03.-03.04.2016)

Severný Cyprus

Aj I keď (medzinárodne neuznaná) turecká časť Cypru sa radí medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trochu menej populárnym v porovnaní s turisticky viac navštevovanou južnou (gréckou) polkou ostrova, naďabíte tu taktiež na množstvo špecialít. Celkom paradoxne pôsobí Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z pôsobivej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) sa skúste vybrať smerom na sever do malebného mestečka Kyrenia s obdivuhodným prístavom a majestátnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie impozantné hrady – St. Hillarion a Buffavento, naďabíte v čarovnom pohorí medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V grandióznej oblasti Famagusta na príťažlivom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás očakávajú očarujúce prímorské pláže.

0