VLetenky

Severné Thajsko s Qatar Airways od 421 EUR

Doi Inthanon National Park
Twin Pagodas v národnom parku Doi Inthanon (foto: ElliotJW/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Ak plánujete návštevu severu Thajského kráľovstva (počas hlavnej sezóny), mohla by sa Vám hodiť ponuka 5-hviezdičkovej spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do severothajského mesta Chiang Mai sa dajú kúpiť za 421 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období 12.10.-14.12.2017 a 11.01.-31.05.2018 (s ukončením ciest do 31. mája 2018), min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 22. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice januára do konca mája 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na sever Thajska nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 12. januára (piatok) a návrat z thajského Chiang Mai (CNX) dňa 26. januára 2018 (piatok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Chiang Mai za 421 EUR (12.01.-26.01.2018)

Doprava medzi severom krajiny a Bangkokom

Pozemná doprava medzi thajským hlavným mestom Bangkok a severom sa dá vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia alternatíva sa ponúka cesta do Bangkoku železničnou dopravou (napr. časovo efektívnym nočným vlakom). Medzi týmito lokalitami samozrejme vcelku spoľahlivo funguje i cenovo prijateľná letecká doprava s miestnymi nízkonákladovkami (Thai AirAsia, Thai Lion Air, Thai Smile, atď.).

Severná časť Thajského kráľovstva

Ak pred prekrásnymi a obľúbenými plážami južného Thajska preferujete hornatejší a súčasne aj autentickejší a trošku menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vydajte sa do “severského” centra Chiang Mai. Ako už bolo spomínané, z Bangkoku do Chiang Mai (resp. viceversa) doputujete pohodlnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže popýšiť pozoruhodným historickým centrom s nádhernými chrámami (watmi). Pokiaľ už budete watmi trochu presýtení, skúste sa vybrať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, dožičte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite zdolaním najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthanon (2565 m).

0