VLetenky

Severné Thajsko s Qatar Airways od 364 EUR

Doi Inthanon National Park
Twin Pagodas v Doi Inthanon N.P. (foto: Lester Mathias Andersson/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Ak plánujete návštevu severu Thajského kráľovstva (v priebehu hlavnej sezóny), mohla by Vám padnúť vhod ponuka 5-hviezdičkovej spoločnosti Qatar Airways z aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do severothajského mesta Chiang Mai sú v predaji za 364 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 22.10.-14.12.2017 a 29.12.2017-31.03.2018, min. dobu pobytu 4 dni, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v polovici decembra 2017 a od polovice januára do polovice marca 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na sever Thajska nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 14. decembra a návrat z thajského Chiang Mai (CNX) dňa 29. decembra 2017.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Chiang Mai za 364 EUR (14.12.-29.12.2017 / web dopravcu)

Doprava medzi severom krajiny a Bangkokom

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a severom možno vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia varianta sa núka cesta do Bangkoku železničnou dopravou (napr. časovo efektívnym nočným vlakom). Medzi týmito lokalitami samozrejme celkom spoľahlivo funguje aj cenovo prijateľná letecká doprava s miestnymi nízkonákladovkami (Thai AirAsia, Thai Lion Air, Thai Smile, atď.).

Severná partia Thajského kráľovstva

Pokiaľ pred nádhernými a populárnymi plážami južného Thajska preferujete hornatejší a zároveň i autentickejší a trochu menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vyberte sa do “severského” centra Chiang Mai. Ako už bolo spomínané, z Bangkoku do Chiang Mai (resp. viceversa) doestujete pohodlnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže pochváliť pozoruhodným historickým centrom s prekrásnymi chrámami (watmi). Ak už budete watmi trošku presýtení, skúste sa vydať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, doprajte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite pokorením najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthanon (2565 m).

0