VLetenky

Severné Írsko s Wizz Air od 55 EUR

Giant's Causeway
Magické Giant’s Causeway na severnom pobreží Severného Írska (foto: Mike Kniec/Flickr/CC BY 2.0)

Do znamenitého Severného Írska sa máte možnosť vybrať pri využití vcelku lákavej ponuky leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z katovického medzinárodného leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do severoírskeho Belfastu sa dajú kúpiť za 238 PLN (alebo v prepočte cca 55 EUR) s odletom zo spomínaných juhopoľských Katovíc. Uvedená cena platí pri cestovaní s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 148 PLN (asi 34 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas apríla 2015 (s predajom do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie spiatočnej letenky do Severného Írska môže byť odlet z poľských Katovíc (KTW) dňa 14. apríla a návrat z britského Belfastu (BFS) dňa 18. apríla 2015.

Rezervácia letenky:
Katovice – Belfast za 238 PLN bez WDC / 148 PLN s WDC (14.04.-18.04.2015)

Severné Írsko

Impresívne Severné Írsko svojím územím s rozlohou necelých 14000 km² zaberá približne štvrtinu plochy Slovenska. Pozoruhodný 270-tisícový Belfast, pôsobivá severoírska metropola, Vás čaká v jeho východnej časti. Za návštevu určite stojí aj druhé najľudnatejšie sídlo Severného Írska – príjemné Derry. Na dramatickom severnom pobreží narazíte na celkom fotogenické čadičové formácie Giant’s Causeway. Do najväčšieho mesta celého ostrova, rušného írskeho Dublinu, docestujete po prekonaní približne 200-kilometrovej vzdialenosti (smerom na juh).

Ak sa radíte k vášnivým milovníkom letectva, skúste si dožičiť pohodový malý výlet s leteckou spoločnosťou Manx2 na ostrov Man (Isle of Man), položený medzi Severným Írskom a britskou pevninou. Aerolínia Manx2, s bázou aj na letisku v Belfaste, má vo svojej flotile niekoľko pozoruhodných lietadiel – Jetstream 31, Dornier Do 228 a nakoniec Let L-410 (posledne menované stroje/lety sú prevádzkované brnenskou charterovou spoločnosťou Van Air Europe). Ďalšou variantou môže byť pozemná cesta lodnou dopravou so Steam Pocket Company.

0