VLetenky

Severné Írsko s Wizz Air od 52 EUR

Giant's Causeway
Giant’s Causeway na severnom pobreží Severného Írska (foto: Son of Groucho/Flickr/CC BY 2.0)

Do famózneho Severného Írska sa máte príležitosť vypraviť pri využití celkom pútavej ponuky leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z katovického leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do severoírskeho Belfastu sa dajú kúpiť za 218 PLN (alebo v prepočte cca 52 EUR) s odletom zo spomínaných juhopoľských Katovíc. Uvedená cena platí pri cestovaní s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 128 PLN (asi 31 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä v priebehu apríla 2015 (s predajom do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie spiatočnej letenky do Severného Írska nech bude napr. odlet z poľských Katovíc (KTW) dňa 4. apríla a návrat z britského Belfastu (BFS) dňa 14. apríla 2015.

Rezervácia letenky:
Katovice – Belfast za 218 PLN bez WDC / 128 PLN s WDC (04.04.-14.04.2015)

Severné Írsko

Pôsobivé Severné Írsko svojím územím s rozlohou necelých 14000 km² zaberá zhruba štvrtinu plochy Slovenska. Pulzujúci 270-tisícový Belfast, impresívna severoírska metropola, Vás očakáva v jeho východnej partii. Za návštevu istotne stojí i druhé najľudnatejšie sídlo Severného Írska – pohodové Derry. Na magickom severnom pobreží natrafíte na vcelku fotogenické čadičové formácie Giant’s Causeway. Do najväčšieho mesta celého ostrova, rušného írskeho Dublinu, doputujete po prekonaní zhruba 200-kilometrovej vzdialenosti (smerom na juh).

Pokiaľ sa zaraďujete k vášnivým milovníkom letectva, skúste si dopriať príjemný malý výlet s leteckou spoločnosťou Manx2 na ostrov Man (Isle of Man), situovaný medzi Severným Írskom a britskou pevninou. Aerolínia Manx2, s bázou aj na letisku v Belfaste, má vo svojej flotile niekoľko pozoruhodných lietadiel – Jetstream 31, Dornier Do 228 a nakoniec Let L-410 (posledne menované stroje/lety sú prevádzkované brnenskou charterovou spoločnosťou Van Air Europe). Ďalšou alternatívou môže byť pozemná cesta lodnou dopravou so Steam Pocket Company.

0