VLetenky

Severné Írsko s Wizz Air od 43 EUR

Belfast Castle
Príťažlivý Belfast Castle na okraji severoírskeho hlavného mesta (foto: endamac/Pixabay/CC0)

Príjemný jesenný výlet do famózneho Severného Írska máte možnosť podniknúť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z katovického leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do severoírskeho Belfastu sú v predaji za 178 PLN (alebo v prepočte cca 43 EUR) s odletom zo spomínaných juhopoľských Katovíc. Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 93 PLN (asi 23 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v priebehu októbra 2015 (s predajom do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Severného Írska nech poslúži odlet z poľských Katovíc (KTW) dňa 27. októbra a návrat z britského Belfastu (BFS) dňa 31. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Katovice – Belfast za 178 PLN bez WDC / 93 PLN s WDC (27.10.-31.10.2015)

Severné Írsko

Pôsobivé Severné Írsko svojím územím s rozlohou necelých 14000 km² zaberá zhruba štvrtinu plochy Slovenska. Pulzujúci 270-tisícový Belfast, impresívna severoírska metropola, Vás očakáva v jeho východnej partii. Za návštevu istotne stojí i druhé najľudnatejšie sídlo Severného Írska – pohodové Derry. Na magickom severnom pobreží natrafíte na vcelku fotogenické čadičové formácie Giant’s Causeway. Do najväčšieho mesta celého ostrova, rušného írskeho Dublinu, doputujete po prekonaní zhruba 200-kilometrovej vzdialenosti (smerom na juh).

Ak sa radíte k vášnivým milovníkom letectva, skúste si dopriať malý výletík s leteckou spoločnosťou Citywing na ostrov Man (Isle of Man), situovaný medzi Severným Írskom a britskou pevninou. Aerolínia Citywing (nástupca spoločnosti Manx2) – prevádzkujúca lety aj do Belfastu, má vo svojej flotile niekoľko lietadiel Let L-410 (obsluhovaných brnenskou charterovou spoločnosťou Van Air Europe). Ďalšou alternatívou môže byť pozemná cesta lodnou dopravou so Steam Pocket Company.

0