VLetenky

Severné Írsko s Wizz Air od 38 EUR

Belfast
Belfast Castle na okraji severoírskeho hlavného mesta (foto: Andrew Hurley/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Pohodovú jarnú návštevu znamenitého Severného Írska máte šancu podniknúť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z katovického leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do severoírskeho Belfastu sa dajú kúpiť za 158 PLN (alebo v prepočte cca 38 EUR) s odletom zo spomínaných juhopoľských Katovíc. Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 78 PLN (asi 19 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na konci marca/v prvej polovici apríla 2015 (s predajom do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Severného Írska nech poslúži odlet z poľských Katovíc (KTW) dňa 31. marca a návrat z britského Belfastu (BFS) dňa 14. apríla 2015.

Rezervácia letenky:
Katovice – Belfast za 158 PLN bez WDC / 78 PLN s WDC (31.03.-14.04.2015)

Severné Írsko

Impresívne Severné Írsko svojím územím s rozlohou necelých 14000 km² zaberá približne štvrtinu plochy Slovenska. Rušný 270-tisícový Belfast, pôsobivá severoírska metropola, Vás čaká v jeho východnej časti. Za návštevu určite stojí aj druhé najľudnatejšie sídlo Severného Írska – príjemné Derry. Na dramatickom severnom pobreží naďabíte na celkom fotogenické čadičové formácie Giant’s Causeway. Do najväčšieho mesta celého ostrova, pulzujúceho írskeho Dublinu, docestujete po prekonaní približne 200-kilometrovej vzdialenosti (smerom na juh).

Pokiaľ sa zaraďujete k vášnivým milovníkom letectva, skúste si dožičiť malý výletík s leteckou spoločnosťou Manx2 na ostrov Man (Isle of Man), položený medzi Severným Írskom a britskou pevninou. Aerolínia Manx2, s bázou aj na letisku v Belfaste, má vo svojej flotile niekoľko pozoruhodných lietadiel – Jetstream 31, Dornier Do 228 a nakoniec Let L-410 (posledne menované stroje/lety sú obsluhované brnenskou charterovou spoločnosťou Van Air Europe). Ďalšou variantou môže byť pozemná cesta lodnou dopravou so Steam Pocket Company.

0