VLetenky

Senegal s TAP Portugal od 222 EUR

Ngor Bay
Pláž pri Dakare v oblasti najzápadnejšieho bodu africkej pevniny (foto: Jeff Attaway/Flickr/CC BY 2.0)

Ponuka TAP Portugal (Star Aliance) sa snaží podnietiť dobrodružnejšie ladených cestovateľov k výprave do západoafrického Senegalu či zároveň aj susednej Gambie (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do senegalského hlavného mesta Dakaru sa dajú kúpiť za 222 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety od 1. septembra 2017 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu októbra 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Senegalu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 9. októbra s návratom zo senegalského Dakaru (DKR) dňa 24. októbra 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Dakar za 222 EUR (09.10.-24.10.2017)

Senegal

Pôsobivý 13-miliónový Senegal, zaberajúci územie s rozlohou skoro 200 tisíc km², Vás očakáva v západnej partii Afriky. Susedí s Mauretániou na severe, za východného susedom má Mali, južnú hranicu si delí s Guineou a Guineou-Bissau, zatiaľ čo pozoruhodná Gambia sa akoby vkliňuje do senegalského vnútrozemia a západ krajiny obmývajú vody pôsobivého Atlantického oceánu. Pulzujúci miliónový Dakar, rušná metropola tohto znamenitého štátu a súčasne najzápadnejšie mesto pevninskej Afriky, nájdete na majestátnom pobreží Atlantiku.

Safari na severozápade Afriky

Za návštevu istotne stojí vynikajúci výborný park Niokolo-Koba National Park (na juhovýchode okolo Gambia River), v ktorom žijú pútaví zástupcovia zvieracej ríše – najmä krokodíly, hrochy, šimpanzy a slony, ale naraziť sa dá aj na levy či leopardy. I keď miestne národné parky neoplývajú až takým veľkým množstvom divokej zveri ako ich známejšie proťajšky v južnej alebo východnej Afrike (Kruger N.P. v JAR či Serengeti N.P. v Tanzánii), priťahujú skôr svojou väčšou autenticitou, výhodnou cenovou dostupnosťou či akousi “neobjavenosťou” a “neopozeranosťou”.

Lákavé morské pobrežie

Nenechajte si ujsť pôvabný prímorský región Casamance v juhozápadnej časti Senegalu (hlavne atraktívnu oblasť v širšom okolí mesta Ziguinchor s Cape Skirring na brehoch fotogenického Atlantického oceánu pri hranici s pozoruhodným štátom Guinea-Bissau), kam Vás povedie najkrajšia cesta cez magickú susednú Gambiu.

0