VLetenky

Senegal s Air Algérie od 315 EUR

Ngor Bay
Polostrov Cap-Vert pri Dakare, najzápadnejší bod pevninskej Afriky (foto: Jeff Attaway/Flickr/CC BY 2.0)

Ponuka spoločnosti Air Algérie sa snaží podnietiť dobrodružnejšie zameraných cestovateľov k výprave za objavovaním západoafrického Senegalu či súčasne i susednej Gambie (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do senegalského hlavného mesta Dakaru kúpite za 315 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty do 31. mája 2017, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od polovice februára do konca mája 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Senegalu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. apríla s návratom zo senegalského Dakaru (DKR) dňa 15. apríla 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Dakar za 315 EUR (08.04.-15.04.2017)

Senegal

Impresívny 13-miliónový Senegal, zaberajúci územie s rozlohou takmer 200 tisíc km², Vás čaká v západnej časti Afriky. Susedí s Mauretániou na severe, za východného susedom má Mali, južnú hranicu zdieľa s Guineou a Guineou-Bissau, kým pozoruhodná Gambia sa akoby vkliňuje do senegalského vnútrozemia a západ krajiny obmývajú vody impresívneho Atlantického oceánu. Rušný miliónový Dakar, pulzujúca metropola tohto famózneho štátu a zároveň najzápadnejšie mesto kontinentálnej Afriky, nájdete na impozantnom pobreží Atlantiku.

Safari na severozápade Afriky

Za návštevu určite stojí excelentný výborný park Niokolo-Koba National Park (na juhovýchode okolo Gambia River), v ktorom žijú pútaví zástupcovia zvieracej ríše ako hlavne krokodíly, hrochy, šimpanzy a slony, ale natrafiť možno i na levy či leopardy. Aj keď miestne národné parky neoplývajú až takým veľkým množstvom divokej zveri ako ich známejšie proťajšky v južnej alebo východnej Afrike (Kruger N.P. v JAR či Serengeti N.P. v Tanzánii), priťahujú predovšetkým svojou autentickosťou, výhodnou cenovou dostupnosťou či akousi “neobjavenosťou” a “neopozeranosťou”.

Atraktívne morské pobrežie

Nenechajte ujsť príťažlivý prímorský región Casamance v juhozápadnej partii Senegalu (predovšetkým pútavú oblasť v širšom okolí mesta Ziguinchor s lákavým Cape Skirring na brehoch fotogenického Atlantického oceánu pri hranici s pozoruhodným štátom Guinea-Bissau), kam Vás povedie najkrajšia cesta cez dramatickú susednú Gambiu.

0