VLetenky

Sardínia s Travel Service od 42 EUR

Cala Goloritze
Cala Goloritze, Parco Nazionale del Golfo di Orosei e del Gennargentu (foto: Giglio_di_mare/Pixabay/CC0)

Cestu na subtropické súostrovie Sardínia máte možnosť zrealizovať vďaka last minute ponuke priamych charterových letov Travel Service z Bratislavy (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné lety na Sardíniu sú k dispozícii za 1090 CZK (cca 42 EUR) s odletom z Bratislavy (BTS) dňa 2. septembra (nedeľa) a návratom z Olbie (OLB) o 14 dní neskôr, t.j.dňa 16. septembra 2018 (nedeľa) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Olbia za 1090 CZK / 42 EUR (02.09.-16.09.2018 / nedeľa – nedeľa)
Pozn.: Priamy let s odbavenou batožinou v cene

BTS-OLB
Bratislava, Slovensko – Olbia, Taliansko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Sardínia

Vynikajúca Sardínia, druhý najrozľahlejší ostrov v Stredozemnom mori (hneď za Sicíliou), zaberá s rozlohou 25 tisíc km² plochu veľkosťou porovnateľnú s polovicou Slovenska. Na tomto území žije skoro 1,7 milióna obyvateľov. Ak zamierite do Alghero, kúzelného historického mesta s čarovnými plážami a katalánskym kultúrnym dedičstvom, očakáva Vás v severozápadnej partii ostrova.

Famózna “Koralová riviéra”

Za mimoriadnymi cestovateľskými pozoruhodnosťami nemusíte z príťažlivého Alghero chodiť ďaleko – stačí navštíviť neďalekú prímorskú rezerváciu v Algherskom zálive (Rada di Alghero) s názvom “Area naturale marina protetta Capo Caccia – Isola Piana”. Tento úťasný kus pobrežia zvaný aj “Koralová riviéra” (Riviera del Corallo) Vás čaká medzi Alghero a neskutočne fotogenickým mysom Capo Caccia na západe (s polohou na juh od letiska v lokalite Fertilia).

Magické Neptúnove jaskyne

Z fantastického Capo Caccia (186 m), resp. z parkoviska pod ním, doputujete po impresívnom prekonaní 654 schodov (a zhruba 110 výškových metrov) k dramatickým “Neptúnovým jaskyniam” (Grotte di Nettuno). Vchod do nich nájdete len meter nad morskou hladinou (prípadnou ďalšou variantou môže byť výlet na lodi z prístaviska v samotnom Alghere).

Prekrásne pláže, nádherné hory a obrovský kus histórie

Administratívne a politické centrom, pulzujúce 150-tisícové Cagliari, leží na juhu Sardínie. “Ako doma” sa na Sardínii budú cítiť určite priaznivci vody a mora, impozantných piesočnatých pláží a fascinujúceho podmorského sveta (skúste skvelé Stintino). Ukrátení však istotne neostanú ani milovníci pešej turistiky a očarujúcich horských scenérií, ktorí môžu zdolať najvyšší vrch ostrova Punta La Marmora (1834 m). Fanúšikovia archeológie privítajú neuveriteľné pozoruhodnosti z oblasti histórie (mysteriózna megalitická civilizácia tu zanechala po sebe viac ako 7000 kruhových pevností “nuraghi”).

0