VLetenky

Sardínia s Ryanair za 62 EUR

Magický stredomorský ostrov Sardínia možno uvidieť za výhodnú sumu pri využití lákavej ponuky leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom zo slovenskej metropoly).

Spiatočné letenky do mesta Alghero na talianskej Sardínii sú v predaji za 62 EUR s odletom zo spomínanej Bratislavy. Uvedená cena platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu (len) s príručnou batožinou.

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky na Sardíniu nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 17. októbra a návrat z talianskeho letiska Alghero (AHO) dňa 24. októbra 2013. Alternatívou rezervácie môže byť spiatočný let v dátumoch 10.10.-24.10.2013. Ďalšie termíny v priebehu októbra 2013 sú k dispozícii v obmedzenom množstve za neveľký príplatok (od 8 EUR).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Alghero (Sardínia) za 62 EUR (17.10.-24.10.2013)

Sardínia

Famózna Sardínia, druhý najrozľahlejší ostrov v Stredozemnom mori (hneď za Sicíliou), zaberá s rozlohou 25 tisíc km² plochu veľkosťou porovnateľnú s polovicou Slovenska. Na tomto území žije takmer 1,7 milióna obyvateľov. Samotné Alghero, čarovné historické mesto s okúzľujúcimi plážami a katalánskym kultúrnym dedičstvom, nájdete v severozápadnej časti ostrova. Administratívne a politické centrom, príjemné 150-tisícové Cagliari, Vás očakáva na juhu Sardínie.

Nádherné pláže, prekrásne hory a poriadny kus histórie

“Ako doma” sa na Sardínii budú cítiť milovníci vody a mora, majestátnych piesočnatých pláží a fascinujúceho podmorského sveta (skúste znamenité Stintino). Ukrátení však nezostanú ani fanúšikovia pešej turistiky a čarovných horských scenérií, ktorí môžu pokoriť najvyšší vrch ostrova Punta La Marmora (1834 m). Priaznivcov archeológie čakajú pozoruhodné špeciality z oblasti histórie (tajomná megalitická civilizácia tu zanechala po sebe vyše 7000 kruhových pevností “nuraghi”).

0