VLetenky

Sardínia s Ryanair za 20 EUR

Pelosa
Grandiózna “Torre dela Pelosa” neďaleko letoviska Stintino (foto: MC Ildebrando/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Pohodový výlet za teplom aj poznaním na vrchole stredoeurópskej zimy možno podniknúť na famózny stredomorský ostrov Sardínia so spoločnosťou Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do talianskeho Alghero kúpite za 20 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v druhej polovici januára 2015 (s predajom do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Sardíniu nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 20. januára a návrat z talianskeho Alghero (AHO) dňa 27. januára 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Alghero za 20 EUR (20.01.-27.01.2015)

Sardínia

Excelentná Sardínia, druhý najrozľahlejší ostrov v Stredozemnom mori (hneď za Sicíliou), zaberá s rozlohou 25 tisíc km² plochu veľkosťou porovnateľnú s polovicou Slovenska. Na tomto území žije takmer 1,7 milióna obyvateľov. Samotné Alghero, čarovné historické mesto s kúzelnými plážami a katalánskym kultúrnym dedičstvom, Vás čaká v severozápadnej časti ostrova.

Znamenitá “Koralová riviéra”

Za výnimočnými cestovateľskými špecialitami nemusíte z pôvabného Alghera chodiť ďaleko – stačí navštíviť neďalekú prímorskú rezerváciu v Algherskom zálive (Rada di Alghero) pod názvom “Area naturale marina protetta Capo Caccia – Isola Piana”. Tento skvelý kus pobrežia nazývaný aj “Koralová riviéra” (Riviera del Corallo) Vás očakáva medzi Algherom a neuveriteľne fotogenickým mysom Capo Caccia na západe (s polohou južne od letiska v lokalite Fertilia).

Dramatické Neptúnove jaskyne

Z fascinujúceho Capo Caccia (186 m), resp. z parkoviska pod ním, “docstujete” po pôsobivom prekonaní 654 schodov (a približne 110 výškových metrov) k magickým “Neptúnovým jaskyniam” (Grotte di Nettuno). Vchod do nich nájdete iba meter nad morskou hladinou (prípadnou ďalšou alternatívou môže byť výlet na lodi z prístaviska v samotnom Alghere).

Nádherné pláže, prekrásne hory a obrovský kus histórie

Administratívne a politické centrom, rušné 150-tisícové Cagliari, leží na juhu Sardínie. “Ako doma” sa na Sardínii budú cítiť istotne fanúšikovia vody a mora, majestátnych piesočnatých pláží a fantastického podmorského sveta (skúste skvelé Stintino). Ukrátení však istotne neostanú ani milovníci pešej turistiky a okúzľujúcich horských scenérií, ktorí môžu pokoriť najvyšší vrch ostrova Punta La Marmora (1834 m). Priaznivci archeológie privítajú neskutočné špeciality z oblasti histórie (tajuplná megalitická civilizácia tu zanechala po sebe vyše 7000 kruhových pevností “nuraghi”).

0