VLetenky

Sardínia s Ryanair od 50 EUR

Taliansko
Príjemná „Spiaggia La Pelosa“ v blízkosti letoviska Stintino (foto: Tommie Hansen/Flickr/CC BY 2.0)

Pohodový výlet (na začiatku teplejšieho obdobia) máte možnosť zrealizovať na subtropické súostrovie Sardínia s leteckou spoločnosťou Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do talianskeho mesta Alghero na Sardínii sú v predaji za 50 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas apríla 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Sardíniu nech bude napr. odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 10. apríla a návrat z talianskeho Alghero (AHO) dňa 21. apríla 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Alghero za 50 EUR (10.04.-21.04.2018)

BTS-AHO

Sardínia

Výborná Sardínia, druhý najrozľahlejší ostrov v Stredozemnom mori (hneď za Sicíliou), zaberá s rozlohou 25 tisíc km² plochu veľkosťou porovnateľnú s polovicou Slovenska. Na tomto území žije takmer 1,7 milióna obyvateľov. Samotné Alghero, čarovné historické mesto s kúzelnými plážami a katalánskym kultúrnym dedičstvom, Vás čaká v severozápadnej časti ostrova.

Znamenitá “Koralová riviéra”

Za výnimočnými cestovateľskými špecialitami nemusíte z pôvabného Alghera chodiť ďaleko – stačí navštíviť neďalekú prímorskú rezerváciu v Algherskom zálive (Rada di Alghero) pod názvom “Area naturale marina protetta Capo Caccia – Isola Piana”. Tento skvelý kus pobrežia nazývaný i “Koralová riviéra” (Riviera del Corallo) Vás očakáva medzi Algherom a nesmierne fotogenickým mysom Capo Caccia na západe (s polohou na juh od letiska v lokalite Fertilia).

Dramatické Neptúnove jaskyne

Z fascinujúceho Capo Caccia (186 m), resp. z parkoviska pod ním, doputujete po prekonaní 654 schodov (a približne 110 výškových metrov) k magickým “Neptúnovým jaskyniam” (Grotte di Nettuno). Vchod do nich nájdete iba meter nad morskou hladinou (prípadnou ďalšou variantou môže byť výlet na lodi z prístaviska v samotnom Alghere).

Nádherné pláže, prekrásne hory a obrovský kus histórie

Administratívne a politické centrom, rušné 150-tisícové Cagliari, leží na juhu Sardínie. “Ako doma” sa na Sardínii budú cítiť istotne fanúšikovia vody a mora, majestátnych piesočnatých pláží a fantastického podmorského sveta (skúste skvelé Stintino). Ukrátení však istotne nzeostanú ani milovníci pešej turistiky a okúzľujúcich horských scenérií, ktorí môžu pokoriť najvyšší vrch ostrova Punta La Marmora (1834 m). Priaznivci archeológie privítajú neuveriteľné pozoruhodnosti z oblasti histórie (mysteriózna megalitická civilizácia tu zanechala po sebe vyše 7000 kruhových pevností “nuraghi”).

0