VLetenky

Sardínia s Ryanair od 20 EUR

Castelsardo
Farebné mesto Castelsardo na severe Sardínie (foto: Manuel Bierbauer/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Príjemný výlet za teplom i poznaním na vrchole stredoeurópskej zimy máte možnosť zrealizovať na znamenitý stredomorský ostrov Sardínia so spoločnosťou Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do talianskeho mesta Alghero na Sardínii sa dajú kúpiť za 20 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v druhej polovici januára 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Sardíniu nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 16. januára (sobota) a návrat z talianskeho Alghero (AHO) dňa 23. januára 2016 (sobota).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Alghero za 20 EUR (16.01.-23.01.2016)

Sardínia

Vynikajúca Sardínia, druhý najrozľahlejší ostrov v Stredozemnom mori (hneď za Sicíliou), zaberá s rozlohou 25 tisíc km² plochu veľkosťou porovnateľnú s polovicou Slovenska. Na tomto území žije skoro 1,7 milióna obyvateľov. Samotné Alghero, kúzelné historické mesto s čarovnými plážami a katalánskym kultúrnym dedičstvom, Vás očakáva v severozápadnej partii ostrova.

Famózna “Koralová riviéra”

Za mimoriadnymi cestovateľskými pozoruhodnosťami nemusíte z príťažlivého Alghera chodiť ďaleko – stačí navštíviť neďalekú prímorskú rezerváciu v Algherskom zálive (Rada di Alghero) s názvom “Area naturale marina protetta Capo Caccia – Isola Piana”. Tento úžasný kus pobrežia zvaný aj “Koralová riviéra” (Riviera del Corallo) Vás čaká medzi Algherom a nesmierne fotogenickým mysom Capo Caccia na západe (s polohou južne od letiska v lokalite Fertilia).

Magické Neptúnove jaskyne

Z fantastického Capo Caccia (186 m), resp. z parkoviska pod ním, doputujete po impresívnom prekonaní 654 schodov (a zhruba 110 výškových metrov) k dramatickým “Neptúnovým jaskyniam” (Grotte di Nettuno). Vchod do nich nájdete len meter nad morskou hladinou (prípadnou ďalšou variantou môže byť výlet na lodi z prístaviska v samotnom Alghere).

Prekrásne pláže, nádherné hory a obrovský kusisko histórie

Administratívne a politické centrom, pulzujúce 150-tisícové Cagliari, leží na juhu Sardínie. “Ako doma” sa na Sardínii budú cítiť určite priaznivci vody a mora, impozantných piesočnatých pláží a fascinujúceho podmorského sveta (skúste úžasné Stintino). Ukrátení však určite nezostanú ani milovníci pešej turistiky a očarujúcich horských scenérií, ktorí môžu zdolať najvyšší vrch ostrova Punta La Marmora (1834 m). Fanúšikovia archeológie privítajú neuveriteľné pozoruhodnosti z oblasti histórie (mysteriózna megalitická civilizácia tu zanechala po sebe viac ako 7000 kruhových pevností “nuraghi”).

0