VLetenky

Sardínia s Eurowings od 100 EUR

Cala Luna
Cala Luna, Parco Nazionale del Golfo di Orosei e del Gennargentu (foto: Alexander Fradellafra/Pixabay/CC0)

Pohodový výlet v priebehu letných prázdnin (aj v rámci “predĺženého víkendu”) máte šancu zrealizovať na stredomorské súostrovie Sardínia s leteckou spoločnosťou Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do talianskeho mesta Olbia (na severovýchode Sardínie) sú v predaji za 100 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od polovice júla do konca augusta 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Sardíniu nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 29. júla (nedeľa) a návrat z talianskej Olbie (OLB) dňa 5. augusta 2018 (nedeľa).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 24. augusta (piatok) a návrat z talianskej Olbie (OLB) dňa 26. augusta 2018 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Olbia za 100 EUR (29.07.-05.08.2018 / nedeľa – nedeľa)
Viedeň – Olbia za 100 EUR (24.08.-26.08.2018 / piatok – nedeľa)

VIE-OLB
Viedeň, Rakúsko – Olbia, Taliansko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Sardínia

Výborná Sardínia, druhý najrozľahlejší ostrov v Stredozemnom mori (hneď za Sicíliou), zaberá s rozlohou 25 tisíc km² plochu veľkosťou porovnateľnú s polovicou Slovenska. Na tomto území žije takmer 1,7 milióna obyvateľov. Pokiaľ zavítate do Alghero, čarovného historického mesta s kúzelnými plážami a katalánskym kultúrnym dedičstvom, čaká Vás v severozápadnej časti ostrova.

Znamenitá “Koralová riviéra”

Za výnimočnými cestovateľskými špecialitami nemusíte z pôvabného Alghero chodiť ďaleko – stačí navštíviť neďalekú prímorskú rezerváciu v Algherskom zálive (Rada di Alghero) pod názvom “Area naturale marina protetta Capo Caccia – Isola Piana”. Tento skvelý kus pobrežia zvaný i “Koralová riviéra” (Riviera del Corallo) Vás očakáva medzi Alghero a nesmierne fotogenickým mysom Capo Caccia na západe (s polohou na juh od letiska v lokalite Fertilia).

Dramatické Neptúnove jaskyne

Z fascinujúceho Capo Caccia (186 m), resp. z parkoviska pod ním, docestujete po pôsobivom prekonaní 654 schodov (a približne 110 výškových metrov) k magickým “Neptúnovým jaskyniam” (Grotte di Nettuno). Vchod do nich nájdete iba meter nad morskou hladinou (prípadnou ďalšou variantou môže byť výlet na lodi z prístaviska v samotnom Alghere).

Nádherné pláže, prekrásne hory a obrovský kusisko histórie

Administratívne a politické centrom, rušné 150-tisícové Cagliari, leží na juhu Sardínie. “Ako doma” sa na Sardínii budú cítiť istotne fanúšikovia vody a mora, majestátnych piesočnatých pláží a fantastického podmorského sveta (skúste skvelé Stintino). Ukrátení však istotne nezostanú ani milovníci pešej turistiky a okúzľujúcich horských scenérií, ktorí môžu pokoriť najvyšší vrch ostrova Punta La Marmora (1834 m). Priaznivci archeológie privítajú neskutočné špeciality z oblasti histórie (tajuplná megalitická civilizácia tu zanechala po sebe vyše 7000 kruhových pevností “nuraghi”).

0