VLetenky

Santorini s Laudamotion od 120 EUR

Oia
Večerná mágia idylického mestečka Oia na severe Santorini (foto: Pedro Szekely/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen za aktívnym oddychom (i za hľadaním bájnej Atlantídy) sa máte možnosť vybrať (na začiatku leta) priamymi letmi spoločnosti Laudamotion z Viedne na idylické grécke súostrovie Santorini.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na subtropický stredomorský ostrov Santorini sa predávajú za 120 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas júna 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Santorini môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 19. júna a návrat zo Santorini (Thira) National Airport (JTR) dňa 26. júna 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Santorini za 120 EUR (19.06.-26.06.2018)

VIE-JTR
Viedeň, Rakúsko – Santorini, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Santorini

Znamenité Santorini Vás čaká v najjužnejšej časti Kyklád vyše 200 km na juhovýchod od Peloponézskeho polostrova (medzi ostrovmi Ios a Anafi). V antickom období sa používalo pomenovanie Kallístē (najkrajší), neskôr pribudol názov Santorini (podľa miestnej patróny svätej Ireny), kým domáci skôr preferujú označenie Thēra/Thira (“divoká”). Vašu cestu po Santorini zrejme začnete na medzinárodnom letisku na jeho východnej strane (blízko Kamari).

Môže byť práve Santorini miestom, kde sa nachádzala mytologická Atlantída?

Celé súostrovie bolo už od dávnych čias obeťou mnohých zdrvujúcich sopečných erupcií a gigantických zemetrasení. V súčasnej podobe sa okrem hlavného ostrova polkruhového tvaru zachovala protiľahlá Therasia i niekoľko menších ostrovčekov Nea Kameni, Palea Kameni a Aspronisi, situovaných v obrovskej kaldere (medzi nimi) s 300 m vysokými skalnatými útesmi (a hĺbkou okolo 400 m). Mnohí autori dávajú masívnu deštrukčnú činnosť prírody na Santorini v minulosti do súvislosti so zánikom Platónom spomenutej Atlantídy alebo dokonca aj s biblickým putovaním Izraelitov z Egypta do Svätej zeme pod vedením Mojžiša (tzv. Exodus).

Dych berúce žiarivo biele príbytky a svätyne vybudované vysoko na skalách

Nesmierne pôvabná Fira, očarujúce hlavné mesto Santorini, Vás očakáva v centrálnej oblasti západného pobrežia vysoko na pobrežných útesoch. Fascinujúca architektúra bielych domčekov a chrámov, tradičná hlavne pre Kyklady, Vás doslova ohúri. Nevynechajte príťažlivú neďalekú dedinku Firostefani. Svojou krásou (s podobným výzorom) a povestnými západmi Slnka ani tršku nezaostáva skvelá Oia na severnom výbežku, kam sa dopravíte i “po svojich” miestami exponovanou pešou prechádzkou po neskutočne magických skalných bralách priamo z Fira.

Prekrásne pláže

Kým bralnaté západné brehy okúzlia zrejme najviac pri pohľade z protiľahlých kúskov pevniny (alebo počas plavby loďou v kaldere), sever, východ a juh Santorini ponúka nádherné pláže (rôznych farieb). Pôsobivú “Black Beach” nájdete v okolí Kamari a Perissa na juhovýchode, impresívna “Red Beach” Vás poteší v neveľkej vzdialenosti od Akrotiri na juhu, kde Vás privíta i skvelá “White Beach”. Svojimi plážovými scenériami očarí aj najjužnejší bod ostrova Agios Georgios.

0