VLetenky

Santorini s Eurowings od 140 EUR

Oia
Mágia idylického mestečka Oia na severe Santorini (foto: Pedro Szekely/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen za aktívnym oddychom (i za hľadaním bájnej Atlantídy) sa máte šancu vydať (na konci teplejšieho obdobia) priamymi letmi spoločnosti Eurowings z Viedne na grécke súostrovie Santorini.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na subtropický stredomorský ostrov Santorini kúpite za 140 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Santorini môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 16. októbra a návrat zo Santorini (Thira) National Airport (JTR) dňa 23. októbra 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Santorini za 140 EUR (16.10.-23.10.2018)

VIE-JTR
Viedeň, Rakúsko – Santorini, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Santorini

Famózne Santorini Vás očakáva v najjužnejšej partii Kyklád viac ako 200 km na juhovýchod od Peloponézskeho polostrova (medzi ostrovmi Ios a Anafi). V antickom období sa používalo pomenovanie Kallístē (najkrajší), neskôr pribudol názov Santorini (podľa miestnej patróny svätej Ireny), zatiaľ čo domáci skôr preferujú označenie Thēra/Thira (“divoká”). Vašu cestu po Santorini pravdepodobne začnete na medzinárodnom letisku na jeho východnej strane (blízko Kamari).

Môže byť práve Santorini miestom, kde sa nachádzala mytologická Atlantída?

Celé súostrovie bolo už od dávnych čias obeťou mnohých zničujúcich sopečných erupcií a gigantických zemetrasení. V súčasnej podobe sa okrem hlavného ostrova polkruhového tvaru zachovala protiľahlá Therasia aj niekoľko menších ostrovčekov Nea Kameni, Palea Kameni a Aspronisi, položených v obrovskej kaldere (medzi nimi) s 300 m vysokými skalnatými útesmi (a hĺbkou okolo 400 m). Mnohí autori dávajú masívnu deštrukčnú činnosť prírody na Santorini v minulosti do súvislosti so zánikom Platónom spomenutej Atlantídy alebo dokonca i s biblickým putovaním Izraelitov z Egypta do Svätej zeme pod vedením Mojžiša (tzv. Exodus).

Dych berúce žiarivo biele príbytky a svätyne postavené vysoko na skalách

Nesmierne príťažlivá Fira, okúzľujúce hlavné mesto Santorini, Vás čaká v centrálnej oblasti západného pobrežia vysoko na pobrežných útesoch. Fantastická architektúra bielych domčekov a chrámov, typická najmä pre Kyklady, Vás doslova “omráči”. Neobíďte pôvabnú neďalekú dedinku Firostefani. Svojou krásou (s podobným výzorom) a povestnými západmi Slnka ani trochu nezaostáva úžasná Oia na severnom výbežku, kam sa dopravíte aj “po svojich” miestami exponovanou pešou prechádzkou po nesmierne dramatických skalných bralách priamo z Fira.

Nádherné pláže

Kým bralnaté západné brehy očaria zrejme najviac pri pohľade z protiľahlých kúskov pevniny (alebo počas plavby loďou v kaldere), sever, východ a juh Santorini núka prekrásne pláže (rozličných farieb). Impresívnu “Black Beach” nájdete v okolí Kamari a Perissa na juhovýchode, pôsobivá “Red Beach” Vás poteší v neveľkej vzdialenosti od Akrotiri na juhu, kde Vás privíta aj skvelá “White Beach”. Svojimi plážovými scenériami okúzli i najjužnejší bod ostrova Agios Georgios.

0