VLetenky

Santorini s Air Berlin od 175 EUR

Santorini
Firostefani na hlavnom ostrove Santorini (foto: Mstyslav Chernov/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen za hľadaním bájnej Atlantídy sa máte šancu vybrať na prekrásne stredomorské Santorini na palube spoločnosti Niki/Air Berlin z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na Santorini kúpite za 175 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu pri uplatnení promokódu “SCHNAEPCHEN20” oprávňujúceho na zľavu 20 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 195 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 24. februára.

Zľavový kupón (“SCHNAEPCHEN20”) sa zadáva počas rezervačného procesu po zvolení jednotlivých letov a vypísaní osobných údajov (do políčka “Voucher code”).

Tarifné podmienky v kombinácii s aplikvaným promokódom stanovujú predaj do 24. februára (do 23:59). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v období od začiatku apríla do konca júna 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 29. júna s návratom z gréckeho Santorini (JTR) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 6. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Santorini za 175 EUR (29.06.-06.07.2016 / 195 EUR pred zľavou)

Santorini

Famózne Santorini Vás očakáva v najjužnejšej partii Kyklád viac ako 200 km juhovýchodne od Peloponézskeho polostrova (medzi ostrovmi Ios a Anafi). V antickom období sa používalo pomenovanie Kallístē (najkrajší), neskôr pribudol názov Santorini (podľa miestnej patróny svätej Ireny), zatiaľ čo domáci skôr preferujú označenie Thēra/Thira (“divoká”). Vašu cestu po Santorini zrejme začnete na medzinárodnom letisku, situovanom na jeho východnej strane (v blízkosti Kamari).

Môže byť práve Santorini miestom, kde sa nachádzala bájna Atlantída?

Celé súostrovie bolo už od dávnych čias obeťou mnohých zničujúcich sopečných erupcií a gigantických zemetrasení. V súčasnej podobe sa okrem hlavného ostrova polkruhového tvaru zachovala protiľahlá Therasia i niekoľko menších ostrovčekov Nea Kameni, Palea Kameni a Aspronisi, položených v gigantickej kaldere (medzi nimi) s 300 m vysokými skalnatými útesmi (a hĺbkou okolo 400 m). Mnohí autori dávajú masívnu deštrukčnú činnosť prírody na Santorini v minulosti do súvislosti so zánikom Platónom spomínanej Atlantídy alebo dokonca i s biblickým putovaním Izraelitov z Egypta do Svätej zeme pod vedením Mojžiša (tzv. Exodus).

Dych berúce žiarivo biele príbytky a svätyne postavené vysoko na skalách

Nesmierne príťažlivá Fira, okúzľujúce hlavné mesto Santorini, Vás čaká v centrálnej oblasti západného pobrežia vysoko na pobrežných útesoch. Fantastická architektúra bielych domčekov a chrámov, typická najmä pre Kyklady, Vás doslova ohúri. Nevynechajte pôvabnú neďalekú dedinku Firostefani. Svojou krásou (s podobným výzorom) a povestnými západmi Slnka ani trochu nezaostáva skvelá Oia na severnom výbežku, kam doputujete i “po svojich” miestami exponovanou pešou prechádzkou po nesmierne magických skalných bralách priamo z Fira.

Nádherné pláže

Kým bralnaté západné brehy očaria pravdepodobne najviac pri pohľade z protiľahlých kúskov pevniny (alebo počas plavby loďou v kaldere), sever, východ a juh Santorini ponúka prekrásne pláže (rozličných farieb). Pôsobivú “Black Beach” nájdete v okolí Kamari a Perissa na juhovýchode, impresívna “Red Beach” Vás poteší v neveľkej vzdialenosti od Akrotiri na juhu, kde Vás privíta i úžasná “White Beach”. Svojimi plážovými scenériami okúzli i najjužnejší bod ostrova Agios Georgios.

0