VLetenky

Santorini s Air Berlin od 130 EUR

Oia
Kúzelná mágia idylického mestečka Oia na severe Santorini (foto: Michelle Maria/Pixabay/CC0)

Nielen za aktívnym oddychom (i za hľadaním bájnej Atlantídy) sa máte príležitosť vybrať (aj počas letných prázdnin) priamymi letmi spoločnosti Niki/Air Berlin z Viedne na grécke súostrovie Santorini.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na subtropický stredomorský ostrov Santorini sa predávajú za 130 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc a predaj do aktualizácie tarifu, resp. do vyčerpania voľných termínov (pri cestovaní s príručnou batožinou).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od polovice júla do konca októbra 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Santorini môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 15. júla (sobota) a návrat zo Santorini (Thira) National Airport (JTR) dňa 23. júla 2017 (nedeľa).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Santorini za 130 EUR (15.07.-23.07.2017)
Viedeň – Santorini za 139 EUR (12.08.-20.08.2017)

Santorini

Znamenité Santorini Vás čaká v najjužnejšej časti Kyklád vyše 200 km na juhovýchod od Peloponézskeho polostrova (medzi ostrovmi Ios a Anafi). V antickom období sa používal názov Kallístē (najkrajší), neskôr pribudlo pomenovanie Santorini (podľa miestnej patróny svätej Ireny), zatiaľ čo domáci skôr preferujú označenie Thēra/Thira (“divoká”). Vašu cestu po Santorini pravdepodobne začnete na medzinárodnom letisku na jeho východnej strane (v blízkosti Kamari).

Môže byť práve Santorini miestom, kde sa nachádzala mytologická Atlantída?

Celé súostrovie bolo už od dávnych čias obeťou mnohých zdrvujúcich sopečných erupcií a gigantických zemetrasení. V súčasnej podobe sa okrem hlavného ostrova polkruhového tvaru zachovala protiľahlá Therasia i niekoľko menších ostrovčekov Nea Kameni, Palea Kameni a Aspronisi, situovaných v obrovskej kaldere (medzi nimi) s 300 m vysokými skalnatými útesmi (a hĺbkou okolo 400 m). Mnohí autori dávajú masívnu deštrukčnú činnosť prírody na Santorini v minulosti do súvislosti so zánikom Platónom spomenutej Atlantídy alebo dokonca aj s biblickým putovaním Izraelitov z Egypta do Svätej zeme pod vedením Mojžiša (tzv. Exodus).

Dych berúce žiarivo biele príbytky a svätyne vybudované vysoko na skalách

Nesmierne pôvabná Fira, očarujúce hlavné mesto Santorini, Vás očakáva v centrálnej oblasti západného pobrežia vysoko na pobrežných útesoch. Fascinujúca architektúra bielych domčekov a chrámov, tradičná hlavne pre Kyklady, Vás doslova ohúri. Nevynechajte príťažlivú neďalekú dedinku Firostefani. Svojou krásou (s podobným výzorom) a povestnými západmi Slnka ani trošku nezaostáva úžasná Oia na severnom výbežku, kam sa dopravíte i “po svojich” miestami exponovanou pešou prechádzkou po neskutočne magických skalných bralách priamo z Fira.

Prekrásne pláže

Kým bralnaté západné brehy okúzlia zrejme najviac pri pohľade z protiľahlých kúskov pevniny (alebo počas plavby loďou v kaldere), sever, východ a juh Santorini ponúka nádherné pláže (rôznych farieb). Pôsobivú “Black Beach” nájdete v okolí Kamari a Perissa na juhovýchode, impresívna “Red Beach” Vás poteší v neveľkej vzdialenosti od Akrotiri na juhu, kde Vás privíta i skvelá “White Beach”. Svojimi plážovými scenériami očarí aj najjužnejší bod ostrova Agios Georgios.

0