VLetenky

Santo Domingo (Dominikánska republika) s Air Canada od 464 EUR

Punta Cana
Isla Saona, Parque Nacional del Este (foto: Danu Widjajanto/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Nielen (karibský) juh Dominikánskej republiky možno navštíviť so spoločnosťou Air Canada (v spolupráci s partnerskými dopravcami) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do miestnej metropoly Santo Domingo sú v predaji za 464 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 13.11.-16.12.2021 a 06.01.-31.05.2022, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 15. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od januára do apríla 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Dominikánskej republiky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 7. februára s návratom zo Santo Domingo (SDQ) dňa 22. februára 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Santo Domingo za 464 EUR (07.02.-22.02.2022)

VIE-SDQ
Viedeň, Rakúsko – Santo Domingo, Dominikánska r. (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s excelentným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť takisto nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem vcelku pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, ktoré sú situované na západ od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky doputujete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0