VLetenky

San Francisco s United Airlines od 533 EUR

San Francisco
Miestne Alamo Sqaure s viktoriánskymi “Painted Ladies” (foto: David McSpadden/Flickr/CC BY 2.0)

Na prehliadku severnej Kalifornie zvádza lákavý tarif leteckej spoločnosti United Airlines v spolupráci s partnerskými Austrian Airlines zo Star Alliance (s odletom z rakúskej Viedne).

Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta San Francisco sa máte príležitosť kúpiť za 533 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase od 26. októbra do 16. decembra 2015 (s výnimkou blackoutu 20.11.-01.12.2015), min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 4. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného obdobia platnosti tarifu.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 3. novembra s návratom z amerického San Francisco (SFO) dňa 16. novembra 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – San Francisco za 533 EUR (03.11.-16.11.2015)
Viedeň – San Francisco za 533 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – San Francisco za 536 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – San Francisco za 548 EUR (rezervácia v SJ)

San Francisco a Kalifornia

Pokojnejšie San Francisco

Pôvabné San Francisco (druhé najľudnatejšie sídlo Kalifornie), situované v tzv. oblasti Bay Area, nesie svoje pomenovanie po sv. Františkovi z Asissi. V metropolitnej oblasti San Jose-San Francisco-Oakland nájdete zhruba 7,6 milióna obyvateľov. Istotne si nenechajte ujsť hrozivý Alcatraz a panoramatický most cez zátoku “Zlatá Brána” s názvom Golden Gate Bridge.

Legenda pod názvom Silicon Valley

Vo vcelku pozoruhodnom San José, označovanom ako “hlavné mesto” svetového IT priemyslu si v žiadnom prípade neodpustite návštevu geniálnej Silicon Valley. V tomto priestore má svoje sídla technologická špička planéty – sídlia tu i giganti ako Google (Mountain View), Yahoo (Sunnyvale), Mozilla Co. (Mountain View), Apple (Cuppertino), Hewlett-Packard (Palo Alto) či Facebook (Menlo Park).

Rušnejšie Los Angeles

Približne 600 km na juhovýchod od San Francisco narazíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najväčšie mesto USA. L.A. obývajú 4 milióny ľudí, ale v širšej aglomerácii oblasti Greater Los Angeles žije okolo 18 miliónov obyvateľov. V samotnom “meste anjelov” (City of Angels) samozrejme nevynechajte prehliadku mekky filmového biznisu – presláveného Hollywoodu (“Tinseltown”) či znamenité Beverly Hills (k jedným z nickov sa radí aj “90210”), kde má trvalé bydlisko mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” zaiste neostanú sklamaní v anaheimskom Disneylande.

Fenomenálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od Vašich časových možností a zvoleného ročného obdobia skúste vzhliadnuť prekrásne miestne národné parky. Nepochybne si vyberiete z množstva impresívnych “National Parks” – impozantný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s obrovitými stromami toho istého pomenovania, drsný a nehostinný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či scénický Joshua Tree N.P (s unikátnym Yucca palm alias Joushua tree).

Alternatívy pozemnej low costovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj v susednej Nevade) takto máte šancu pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže takýmto spôsobom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň aj čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

0