VLetenky

San Francisco s United Airlines od 444 EUR

San Francisco
Panoráma Bay Area s Golden Gate Bridge v oblasti San Francisco (foto: Unsplash/Pixabay/CC0)

Na výlet do slnečnej Kalifornie zvádza ponuka leteckej spoločnosti United Airlines v spolupráci s partnerskými aerolíniami zo Star Alliance (s odletom z Košíc).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta San Francisco sa dajú kúpiť za 444 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 23.05.-03.07., 31.08.-25.10., 17.12.-24.12.2016 a 18.03.-03.04.2017, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 10. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas septembra a októbra 2016.

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie môže byť odlet z Košíc (KSC) dňa 20. septembra s návratom zo San Francisco (SFO) dňa 4. októbra 2016.

Rezervácia leteniek:
Košice – San Francisco za 444 EUR (20.09.-04.10.2016)
Košice – San Francisco za 476 EUR (rezervácia v SJ)
Košice – San Francisco za 12782 CZK (rezervácia v ČJ)

Možnosti nízkonákladovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký low costový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj susednej Nevade) takto máte šancu pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia i na nočné spoje, takže týmto štýlom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a súčasne aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych špecialít.

San Francisco a Kalifornia

Grandiózne San Francisco

Príťažlivé San Francisco (druhé najľudnatejšie sídlo Kalifornie), položené v tzv. oblasti Bay Area, nesie svoj názov po sv. Františkovi z Asissi. V metropolitnej oblasti San Jose-San Francisco-Oakland nájdete približne 7,6 milióna obyvateľov. Určite si nenechajte ujsť hrozivý Alcatraz a panoramatický most cez zátoku “Zlatá Brána” pod názvom Golden Gate Bridge.

Legenda menom Silicon Valley

Vo skutku pozoruhodnom San José, označovanom ako “hlavné mesto” svetového IT priemyslu si v žiadnom prípade neodpustite návštevu fenomenálnej Silicon Valley. V tomto priestore má svoje sídla technologická špička planéty – sídlia tu aj giganti ako Google (Mountain View), Yahoo (Sunnyvale), Mozilla Co. (Mountain View), Apple (Cuppertino), Hewlett-Packard (Palo Alto) či Facebook (Menlo Park).

Rušnejšie Los Angeles

Zhruba 600 km juhovýchodne od San Francisco narazíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najväčšie mesto USA. L.A. obývajú 4 milióny ľudí, ale v širšej mestskej aglomerácii Greater Los Angeles žije cca 18 miliónov obyvateľov. V samotnom “meste anjelov” (City of Angels) samozrejme nevynechajte “obhliadku” mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu (“Tinseltown”) či famózne Beverly Hills (k jedným z nickov sa radí i “90210”), kde má trvalú adresu množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” zaiste nezostanú sklamaní v anaheimskom Disneylande.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od Vašich časových možností a zvoleného ročného obdobia skúste spoznať nádherné miestne národné parky. Nepochybne si vyberiete z mnohých pôsobivých “National Parks” – majestátny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami rovnakého názvu, drsný a nehostinný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či scénický Joshua Tree N.P (s pozoruhodným porastom Yucca palm nazývaným aj Joushua tree).

0