VLetenky

San Francisco s United Airlines od 307 EUR

San Francisco
Sugestívna podvečerná panoráma kalifornského San Francisco (foto: Kent Larsson/Flickr/CC BY 2.0)

Na výlet na americký západ zvádza ponuka leteckej spoločnosti United Airlines v spolupráci s partnerskými aerolinkami zo Star Alliance (s odletom z Košíc).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta San Francisco sú v predaji za 8296 CZK (alebo v prepočte cca 307 EUR) s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 31.08.-25.10. a 17.12.-24.12.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu septembra a októbra 2016.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do nech poslúži byť odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 5. októbra s návratom z amerického San Francisco (SFO) dňa 19. októbra 2016.

Rezervácia leteniek:
Košice – San Francisco za 8296 CZK (05.10.-19.10.2016)

Možnosti low costovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (i susednej Nevade) takto máte príležitosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže týmto štýlom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

San Francisco a Kalifornia

Obdivuhodné San Francisco

Pôvabné San Francisco (druhé najľudnatejšie sídlo Kalifornie), situované v tzv. oblasti Bay Area, nesie svoje pomenovanie po sv. Františkovi z Asissi. V metropolitnej oblasti San Jose-San Francisco-Oakland nájdete zhruba 7,6 milióna obyvateľov. Istotne si nenechajte ujsť obávaný Alcatraz a panoramatický most cez zátoku “Zlatá Brána” s názvom Golden Gate Bridge.

Legenda menom Silicon Valley

Vo skutku pozoruhodnom San José, označovanom ako “hlavné mesto” svetového IT priemyslu si v žiadnom prípade neodpustite návštevu geniálnej Silicon Valley. V tomto priestore má svoje sídla technologická špička zemegule – sídlia tu i giganti ako Google (Mountain View), Yahoo (Sunnyvale), Mozilla Co. (Mountain View), Apple (Cuppertino), Hewlett-Packard (Palo Alto) či Facebook (Menlo Park).

Pulzujúce Los Angeles

Približne 600 km juhovýchodne od San Francisco natrafíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najväčšie mesto USA. L.A. obývajú 4 milióny ľudí, ale v širšej mestskej aglomerácii Greater Los Angeles žije asi 18 miliónov obyvateľov. V samotnom “meste anjelov” (City of Angels) samozrejme nevynechajte prehliadku mekky filmového biznisu – presláveného Hollywoodu (“Tinseltown”) či znamenité Beverly Hills (k jedným z nickov patrí aj “90210”), kde má trvalú adresu mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” nepochybne neostanú sklamaní v anaheimskom Disneylande.

Fenomenálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od Vašich časových možností a zvoleného ročného obdobia skúste spoznať prekrásne miestne národné parky. Nepochybne si vyberiete z množstva impresívnych “National Parks” – impozantný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s obrovitými stromami rovnakého názvu, drsný a nehostinný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či scénický Joshua Tree N.P (s pozoruhodným porastom Yucca palm zvaným i Joushua tree).

0