VLetenky

San Francisco s Turkish Airlines od 551 EUR

Winchester Mystery House
Winchester Mystery House v kalifornskom San José (foto: TilTul/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

V rámci skôr spomínaného tarifu spoločnosti Turkish Airlines (zo Star Alliance) do kalifornského Los Angles možno doputovať aj do nemenej pútavého San Francisco (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta San Francisco sa dajú kúpiť za 551 EUR s odletom z budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky určujú odlety do 31. decembra 2015 (s výnimkou blackoutu 17.12.-27.12.2015), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne (s odletmi) v čase od konca októbra do začiatku decembra 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 3. novembra s návratom z amerického mesta San Francisco (SFO) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – San Francisco za 551 EUR (03.11.-08.11.2015)

San Francisco a Kalifornia

Pokojnejšie San Francisco

Pôvabné San Francisco (druhé najľudnatejšie sídlo Kalifornie), situované v tzv. oblasti Bay Area, nesie svoje pomenovanie po sv. Františkovi z Asissi. V metropolitnej oblasti San Jose-San Francisco-Oakland nájdete zhruba 7,6 milióna obyvateľov. Istotne si nenechajte ujsť zlovestný Alcatraz a panoramatický most cez zátoku “Zlatá Brána” pod názvom Golden Gate Bridge.

Legenda menom Silicon Valley

Vo vcelku pozoruhodnom San José, označovanom ako “hlavné mesto” svetového IT priemyslu si v žiadnom prípade neodpustite návštevu geniálnej Silicon Valley. V tomto priestore má svoje sídla technologická špička planéty – sídlia tu i giganti ako Google (Mountain View), Yahoo (Sunnyvale), Mozilla Co. (Mountain View), Apple (Cuppertino), Hewlett-Packard (Palo Alto) či Facebook (Menlo Park).

Rušnejšie Los Angeles

Približne 600 km na juhovýchod od San Francisco narazíte Los Angeles (L.A.) – druhé najväčšie mesto USA. L.A. obývajú 4 milióny ľudí, ale v širšej aglomerácii oblasti Greater Los Angeles žije okolo 18 miliónov obyvateľov. V samotnom “meste anjelov” (City of Angels) samozrejme nevynechajte prehliadku mekky filmového biznisu – presláveného Hollywoodu (“Tinseltown”) či znamenité Beverly Hills (k jedným z nickov patrí i “90210”), kde má trvalú adreesu mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” zaiste neostanú sklamaní v anaheimskom Disneylande.

Fenomenálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od Vašich časových možností a zvoleného ročného obdobia skúste vzhliadnuť prekrásne miestne národné parky. Nepochybne si vyberiete z množstva impresívnych “National Parks” – impozantný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s obrovitými stromami toho istého názvu, drsný a nehostinný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či scénický Joshua Tree N.P (s pútavým porastom Yucca palm nazývaným aj Joushua tree).

Možnosti pozemnej nízkonákladovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký low costový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (i susednej Nevade) takto máte príležitosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia i na nočné spoje, takže týmto štýlom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a súčasne aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych špecialít.

0