VLetenky

San Francisco s British Airways od 544 EUR

San José
Winchester Mystery House v kalifornskom San José (foto: Roxanna Salceda/Flickr/CC BY-SA 2.0)

K návšteve slnečnej americkej Kalifornie láka zaujímavý tarif spoločnosti British Airways v spolupráci s partnerskými American Airlines z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta San Francisco sa predávajú za 544 EUR s odletom z poľského Krakova a návratom do maďarskej Budapešti. Tarifné podmienky určujú odlety v čase od 16. augusta do 17. decembra 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 28. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu (a o čosi vyššiu) cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v období od polovice septembra do polky decembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Krakova (KRK) dňa 16. septembra s návratom zo San Francisco (SFO) do Budapešti (BUD) dňa 30. septembra 2015.

Rezervácia leteniek:
Krakov – San Francisco – Budapešť za 544 EUR (16.09.-30.09.2015)

San Francisco a Kalifornia

Kľudnejšie San Francisco

Príťažlivé San Francisco (druhé najľudnatejšie sídlo Kalifornie), položené v tzv. oblasti Bay Area, nesie svoj názov po sv. Františkovi z Asissi. V metropolitnej oblasti San Jose-San Francisco-Oakland nájdete približne 7,6 milióna obyvateľov. Určite si nenechajte ujsť obávaný Alcatraz a panoramatický most cez zátoku “Zlatá Brána” pod názvom Golden Gate Bridge.

Legenda menom Silicon Valley

V celkom pozoruhodnom San José, označovanom ako “hlavné mesto” svetového IT priemyslu si v žiadnom prípade neodpustite návštevu fenomenálnej Silicon Valley. V tomto priestore má svoje sídla technologická špička zemegule – sídlia tu aj giganti ako Google (Mountain View), Yahoo (Sunnyvale), Mozilla Co. (Mountain View), Apple (Cuppertino), Hewlett-Packard (Palo Alto) či Facebook (Menlo Park).

Rušnejšie Los Angeles

Zhruba 600 km juhovýchodne od San Francisco natrafíte Los Angeles (L.A.) – druhé najväčšie mesto USA. L.A. obývajú 4 milióny ľudí, ale v širšej aglomerácii oblasti Greater Los Angeles žije okolo 18 miliónov obyvateľov. V samotnom “meste anjelov” (City of Angels) samozrejme nevynechajte prehliadku mekky filmového biznisu – svetoznámeho Hollywoodu (“Tinseltown”) či famózne Beverly Hills (k jedným z nickov patrí i “90210”), kde má trvalú adresu množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” zaiste nezostanú sklamaní v anaheimskom Disneylande.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od Vašich časových možností a zvoleného ročného obdobia skúste uvidieť nádherné miestne národné parky. Nepochybne si vyberiete z mnohých pôsobivých “National Parks” – majestátnych žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami rovnakého pomenovania, drsný a nehostinný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či scénický Joshua Tree N.P (s jedinečnými Yucca palm alias Joushua tree).

Alternatívy pozemnej low costovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj v susednej Nevade) takto máte šancu pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže takýmto spôsobom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň aj čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

0