VLetenky

San Francisco s American Airlines od 547 EUR

San Francisco
Príznačné Alamo Sqaure s viktoriánskymi “Painted Ladies” (foto: runner310/Flickr/CC BY 2.0)

Výpravu za národnými parkmi amerického západu (aj počas Indian Summer) máte šancu zrealizovať s American Airlines v spolupráci s partnermi z leteckej Oneworld (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta San Francisco kúpite za 547 EUR pri odlete zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase od 16. augusta 2015 do 26. júna 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 18. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v období od konca septembra 2015 do polovice júna 2016 (vrátane “zimných sviatkov”).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 24. septembra s návratom z amerického San Francisco (SFO) dňa 6. októbra 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – San Francisco za 547 EUR (24.09.-06.10.2015)

Alternatívy pozemnej nízkonákladovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký low costový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj v susednej Nevade) takto máte možnosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia i na nočné spoje, takže takýmto spôsobom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a súčasne i čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych špecialít.

San Francisco a Kalifornia

Kľudnejšie San Francisco

Príťažlivé San Francisco (druhé najľudnatejšie sídlo Kalifornie), položené v tzv. oblasti Bay Area, nesie svoje pomenovanie po sv. Františkovi z Asissi. V metropolitnej oblasti San Jose-San Francisco-Oakland nájdete približne 7,6 milióna obyvateľov. Určite si nenechajte ujsť zlovestný Alcatraz a panoramatický most cez zátoku “Zlatá Brána” s názvom Golden Gate Bridge.

Legenda s názvom Silicon Valley

Vo vcelku pozoruhodnom San José, označovanom ako “hlavné mesto” svetového IT priemyslu si v žiadnom prípade neodpustite návštevu fenomenálnej Silicon Valley. V tomto priestore má svoje sídla technologická špička zamegule – sídlia tu aj giganti ako Google (Mountain View), Yahoo (Sunnyvale), Mozilla Co. (Mountain View), Apple (Cuppertino), Hewlett-Packard (Palo Alto) či Facebook (Menlo Park).

Rušnejšie Los Angeles

Zhruba 600 km juhovýchodne od San Francisco naďabíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najľudnatejšie mesto USA. L.A. obýva4 milióny ľudí, ale v širšej aglomerácii oblasti Greater Los Angeles žije okolo 18 miliónov obyvateľov. V samotnom “meste anjelov” (City of Angels) samozrejme nevynechajte prehliadku mekky filmového biznisu – svetoznámeho Hollywoodu (“Tinseltown”) či famózne Beverly Hills (k jedným z nickov sa zaraďuje aj “90210”), kde má trvalé bydlisko množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” zaiste nezostanú sklamaní v anaheimskom Disneylande.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od Vašich časových možností a zvoleného ročného obdobia skúste uvidieť nádherné miestne národné parky. Nepochybne si vyberiete z mnohých pôsobivých “National Parks” – majestátny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromamirovnakého pomenovania, drsný a nehostinný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či scénický Joshua Tree N.P (s jedinečným Yucca palm alias Joushua tree).

0