VLetenky

Samos s Eurowings od 90 EUR

Kokkari
Malebné Kokkari v severnej časti gréckeho súostrovia Samos (foto: My Samos Blog/Flickr/CC0)

Ak by ste radi objavili (na konci sezóny) jeden z famóznych gréckych ostrovov, možno Vás poteší ponuka leteniek spoločnosti Eurowings na subtropický Samos (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na stredomorské súostrovie Samos sa dajú kúpiť za 90 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 16. októbra a návrat z gréckeho ostrova Samos (SMI) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 23. októbra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Samos za 90 EUR (16.10.-23.10.2018 / utorok – utorok)
Viedeň – Samos za 90 EUR (20.10.-23.10.2018 / sobota – utorok)

VIE-SMI
Viedeň, Rakúsko – Samos, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Samos

Pohodový grécky Samos Vás očakáva pri pobreží tureckej Malej Ázie. Prvým miestom kontaktu s ostrovom bude pravdepodobne medzinárodné letisko Samos “Aristarchos” Airport (SMI) na juhovýchode, ktoré nesie názov po fenomenálnom starogréckom astronómovi menom Aristarchos. Neďaleko neho Vás čaká príjemné opevnené prístavné mestečko Pythagoreion, naopak nazvané po geniálnom matematikovi Pytagorovi (mimochodom k miestnym rodákom sa zaraďuje aj legendárny bájkar Ezop či preslávený filozof Epikuros).

Skvelé južné i severné pobrežie

Cestovateľské špeciality nájdete aj v blízkosti Pythagoreionu – nepochybne sa dá ku nim priradiť aj unikátny Eupalinov vodovod zo 6. storočia pred n.l., ktorého podstatnú časť tvorí (verejne prístupný) tunel v dĺžke 1036 m. Cestou na sever doputujete do príťažlivého rovnomenného mesta Samos. Smerom na západ naďabíte na pôvabné Kokkari, kde nevynechajte majestátnu pláž Lemonakia.

0