VLetenky

Samos s Eurowings od 100 EUR

Kokkari
Kokkari v severnej partii gréckeho ostrova Samos (foto: Pe-sa/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Pokiaľ by ste radi objavili (na začiatku sezóny) jeden zo znamenitých gréckych ostrovov, možno Vás poteší ponuka leteniek spoločnosti Eurowings na stredomorský Samos (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na subtropické súostrovie Samos sú v predaji za 100 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas prvej polovice mája 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. mája a návrat z gréckeho ostrova Samos (SMI) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 9. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Samos za 100 EUR (02.05.-09.05.2017)

Samos

Príjemný grécky Samos Vás čaká pri pobreží tureckej Malej Ázie. Prvým miestom kontaktu s ostrovom bude zrejme medzinárodné letisko Samos “Aristarchos” Airport (SMI) na juhovýchode, ktoré nesie názov po geniálnom starogréckom astronómovi menom Aristarchos. Neďaleko neho Vás očakáva pohodové opevnené prístavné mestečko Pythagoreion, naopak nazvané po fenomenálnom matematikovi Pytagorovi (mimochodom k miestnym rodákom sa radí i preslávený bájkar Ezop či legendárny filozof Epikuros).

Úžasné južné i severné pobrežie

Cestovateľské pozoruhodnosti nájdete i v blízkosti Pythagoreionu – nepochybne možno ku nim priradiť i jedinečný Eupalinov vodovod zo 6. storočia pred n.l., ktorého podstatnú partiu vytvára (verejne prístupný) tunel v dĺžke 1036 m. Cestou na sever docestujete do pôvabného rovnomenného mesta Samos. Smerom na západ natrafíte na príťažlivé Kokkari, kde neobíďte impozantnú pláž Lemonakia.

0