VLetenky

Salvador s KLM od 462 EUR

El Cuco
La Libertad vo forme pacifickej Playa El Sunzal (foto: Hermann Luyken/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Mayské pyramídy, aktívne vulkány a pohodové pláže Pacifiku si máte možnosť pozrieť v Salvadore so spoločnosťou Air France-KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do stredoamerického Salvadoru sa predávajú za 462 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 09.12.-16.12.2022 a 10.01.-23.06.2023, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 3. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája 2023.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Salvadoru nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 4. mája s návratom zo San Salvador (SAL) dňa 18. mája 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – San Salvador za 462 EUR (04.05.-18.05.2023)

VIE-SAL
Viedeň, Rakúsko – San Salvador, Salvador (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Salvador

Magický Salvador – najmenší štát pevninskej Strednej Ameriky, zaberá územie s rozlohou vyše 21 tisíc km² (takmer polovica plochy Slovenska), kde žije približne 6 miliónov obyvateľov. Na západe susedí s Guatemalou, severnú a východnú hranicu zdieľa s Hondurasom, kým juh obmývajú vody Pacifiku (s celkovou dĺžkou pobrežia okolo 300 km). Pulzujúce hlavné mesto krajiny, skoro 600-tisícový San Salvador, nájdete v centrálnej časti – okolo 40 km od pobrežia impozantného Tichého oceánu (resp. od La Libertad na Costa del Bálsamo s nádhernými pacifickými plážami).

Dramatické pamiatky z éry Mayov i idylické vulkanické jazerá

Z rýchlo sa rastúcej metropoly San Salvador skúste zavítať smerom na západ, kde v blízkosti mestečka San Andrés naďabíte na pútavé mayské pyramídy. Istotne nevynechajte neďaleké obľúbené Lago De Coatepeque, nádherné jazero v sopečnej kaldere, ukryté pod majestátnym Volcán Izalco (1950 m) a pôsobivým Volcán de Santa Ana (2381 m). Cez neveľmi vzdialené rovnomenné mesto Santa Ana, druhé najľudnatejšie sídlo Salvadoru, doputujete do výbornej lokality Tazumal s ďalšími extenzívnymi pamiatkami z historického mayského obdobia.

Grandiózne sopky a fenomenálne pacifické pláže s fascinujúcimi surferskými príležitosťami

Najpríťažlivejšie miesta východnej partie krajiny Vás čakajú v okolí San Miguel. Istotne si nenechajte ujsť lákavú sopku Chaparrastique alias Volcán de San Miguel (2130 m). Priaznivci plážového leňošenia budú mať šancu si príjemne oddýchnuť na grandióznych plážach Pacifiku a na svoje si prídu rozhodne milovníci surfovania na jedných z najlepších „spotov“ sveta.

0