VLetenky

Salvador s Delta Air Lines za 533 EUR

La Libertad
Surfing na Playa El Zonte pri pacifickom meste La Libertad (foto: René Mayorga/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Mayské pyramídy, kúzelné vulkány a nádherné pláže Pacifiku možno uvidieť v Salvadore s Delta Air Lines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do stredoamerického Salvadoru sa predávajú za 533 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 16. augusta 2015 do 28. marca 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne (s odletmi) v čase od septembra 2015 do februára 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Salvadoru môže byť odlet z viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 6. decembra s návratom zo San Salvador (SAL) dňa 25. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – San Salvador za 533 EUR (06.12.25.12.2015)
Viedeň – San Salvador za 547 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – San Salvador za 553 EUR (rezervácia v SJ)

Salvador

Dramatický Salvador – najmenší štát kontinentálnej Strednej Ameriky, zaberá územie s rozlohou viac ako 21 tisíc km² (skoro polovica plochy Slovenska), kde žije zhruba 6 miliónov obyvateľov. Na západe susedí s Guatemalou, severnú a východnú hranicu si delí s Hondurasom, zatiaľ čo juh obmývajú vody Pacifiku (s celkovou dĺžkou pobrežia okolo 300 km). Rušné hlavné mesto krajiny, takmer 600-tisícový San Salvador, nájdete v centrálnej partii – okolo 40 km od pobrežia majestátneho Tichého oceánu (resp. od La Libertad na Costa del Bálsamo s nádhernými pacifickými plážami).

Magické pamiatky z éry Mayov i idylické vulkanické jazerá

Z rýchlo sa rozvíjajúcej metropoly San Salvador skúste zamieriť smerom na západ, kde v blízkosti mestečka San Andrés narazíte na atraktívne mayské pyramídy. Určite neobíďte neďaleké populárne Lago De Coatepeque, čarokrásne jazero v sopečnej kaldere, skryté pod impozantným Volcán Izalco (1950 m) a impresívnym Volcán de Santa Ana (2381 m). Cez neveľmi vzdialené rovnomenné mesto Santa Ana, druhé najľudnatejšie sídlo Salvadoru, docestujete do vynikajúcej lokality Tazumal s ďalšími extenzívnymi pamiatkami z historického mayského obdobia.

Obdivuhodné sopky a geniálne pacifické pláže s fantastickými surferskými možnosťami

Najpôvabnejšie miesta východnej časti krajiny Vás očakávajú v okolí San Miguel. Určite si nenechajte ujsť pútavú sopku Chaparrastique alias Volcán de San Miguel (2130 m). Fanúšikovia plážového leňošenia budú mať príležitosť si pohodovo oddýchnuť na grandióznych plážach Pacifiku a na svoje si prídu rozhodne milovníci surfovania na jedných z najlepších “spotov” sveta.

0