VLetenky

Salvador s Delta Air Lines od 558 EUR

La Libertad
Salvadorská Playa El Zonte pri pacifickom meste La Libertad (foto: Mike Vondran/Flickr/CC BY 2.0)

Mayské pyramídy, čarovné vulkány a prekrásne pláže Pacifiku máte možnosť vzhliadnuť v Salvadore so spoločnosťou Delta Air Lines v spolupráci s partnermi z aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do stredoamerického Salvadoru sa dajú kúpiť za 558 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v čase od 6. januára do 25. mája 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v období od polovice februára do polky mája 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Salvadoru môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 8. marca s návratom zo San Salvador (SAL) dňa 22. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – San Salvador za 558 EUR (08.03.-22.03.2016)

Salvador

Magický Salvador – najmenší štát pevninskej Strednej Ameriky, zaberá územie s rozlohou vyše 21 tisíc km² (takmer polovica plochy Slovenska), kde žije približne 6 miliónov obyvateľov. Na západe susedí s Guatemalou, severnú a východnú hranicu si rozdeľujes Hondurasom, kým juh obmývajú vody Pacifiku (s celkovou dĺžkou pobrežia okolo 300 km). Pulzujúce hlavné mesto krajiny, skoro 600-tisícový San Salvador, nájdete v centrálnej časti – okolo 40 km od pobrežia impozantného Tichého oceánu (resp. od La Libertad na Costa del Bálsamo s prekrásnymi pacifickými plážami).

Dramatické pamiatky z éry Mayov i idylické vulkanické jazerá

Z rýchlo sa rastúcej metropoly San Salvador skúste zamieriť smerom na západ, kde v blízkosti mestečka San Andrés naďabíte na pútavé mayské pyramídy. Istotne nevynechajte neďaleké obľúbené Lago De Coatepeque, nádherné jazero v sopečnej kaldere, ukryté pod majestátnym Volcán Izalco (1950 m) a pôsobivým Volcán de Santa Ana (2381 m). Cez neveľmi vzdialené rovnomenné mesto Santa Ana, druhé najľudnatejšie sídlo Salvadoru, doputujete do výbornej lokality Tazumal s ďalšími extenzívnymi pamiatkami z historického mayského obdobia.

Grandiózne sopky a fenomenálne pacifické pláže s fascinujúcimi surferskými príležitosťami

Najpríťažlivejšie miesta východnej parte krajiny Vás čakajú v okolí San Miguel. Istotne si nenechajte ujsť lákavú sopku Chaparrastique alias Volcán de San Miguel (2130 m). Priaznivci plážového leňošenia budú mať šancu si príjemne oddýchnuť na obdivuhodných plážach Pacifiku a na svoje si prídu rozhodne milovníci surfovania na jedných z najlepších “spotov” sveta.

0