VLetenky

Salvador s Delta Air Lines od 499 EUR

Playa el Zonte
Salvadorská Playa El Zonte pri pacifickom meste La Libertad (foto: René Mayorga/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Mayské pyramídy, šarmantné vulkány a elegantné pláže Pacifiku máte šancu spoznať v Salvadore so spoločnosťou Delta Air Lines v spolupráci s partnermi z aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do stredoamerického Salvadoru (San Salvador) sa dajú kúpiť za 499 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 27.09.-15.12.2016 a 06.01.-06.04.2017, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 17. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Salvadoru môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 10. októbra s návratom zo San Salvador (SAL) dňa 24. októbra 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – San Salvador za 499 EUR (10.10.-24.10.2016)
Praha – San Salvador za 501 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Salvador

Dramatický Salvador – najmenší štát kontinentálnej Strednej Ameriky, zaberá územie s rozlohou viac ako 21 tisíc km² (skoro polovica plochy Slovenska), kde žije zhruba 6 miliónov obyvateľov. Na západe susedí s Guatemalou, severnú a východnú hranicu zdieľa s Hondurasom, zatiaľ čo juh obmývajú vody Pacifiku (s celkovou dĺžkou pobrežia okolo 300 km). Rušné hlavné mesto krajiny, takmer 600-tisícový San Salvador, nájdete v centrálnej partii – okolo 40 km od pobrežia majestátneho Tichého oceánu (resp. od La Libertad na Costa del Bálsamo s nádhernými pacifickými plážami).

Magické pamiatky z éry Mayov i idylické vulkanické jazerá

Z rýchlo sa rozvíjajúcej metropoly San Salvador skúste zavítať smerom na západ, kde v blízkosti mestečka San Andrés natrafíte na atraktívne mayské pyramídy. Určite neobíďte neďaleké populárne Lago De Coatepeque, prekrásne jazero v sopečnej kaldere, skryté pod impozantným Volcán Izalco (1950 m) a impresívnym Volcán de Santa Ana (2381 m). Cez neveľmi vzdialené rovnomenné mesto Santa Ana, druhé najľudnatejšie sídlo Salvadoru, docestujete do vynikajúcej lokality Tazumal s ďalšími extenzívnymi pamiatkami z historického mayského obdobia.

Obdivuhodné sopky a geniálne pacifické pláže s fantastickými surferskými možnosťami

Najpôvabnejšie miesta východnej časti krajiny Vás očakávajú v okolí San Miguel. Určite si nenechajte ujsť pútavú sopku Chaparrastique alias Volcán de San Miguel (2130 m). Fanúšikovia plážového leňošenia budú mať príležitosť si pohodovo oddýchnuť na grandióznych plážach Pacifiku a na svoje si prídu rozhodne milovníci surfovania na jedných z najlepších “spotov” planéty.

0