VLetenky

Salvador s Air France od 466 EUR

Ajacutla
Salvadorské pacifické letovisko Ajacutla v departmente Sonsonate (foto: _Higher_/Flickr/CC BY 2.0)

Mayské pyramídy, kúzelné vulkány a príjemné pláže Pacifiku máte možnosť spoznať v Salvadore so spoločnosťou Air France-KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do stredoamerického Salvadoru sa dajú kúpiť za 466 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 26.02.-23.06 a 29.08.-30.11.2021, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 18. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od júna do novembra 2021.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Salvadoru nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 7. júla s návratom zo San Salvador (SAL) dňa 21. júla 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – San Salvador za 466 EUR (07.07.-21.07.2021)

VIE-SAL
Viedeň, Rakúsko – San Salvador, Salvador (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Salvador

Dramatický Salvador – najmenší štát pevninskej Strednej Ameriky, zaberá územie s rozlohou viac ako 21 tisíc km² (skoro polovica plochy Slovenska), kde žije zhruba 6 miliónov obyvateľov. Na západe susedí s Guatemalou, severnú a východnú hranicu si delí s Hondurasom, kým juh obmývajú vody Pacifiku (s celkovou dĺžkou pobrežia okolo 300 km). Rušné hlavné mesto krajiny, takmer 600-tisícový San Salvador, nájdete v centrálnej partii – okolo 40 km od pobrežia majestátneho Tichého oceánu (resp. od La Libertad na Costa del Bálsamo s prekrásnymi pacifickými plážami).

Magické pamiatky z éry Mayov i idylické vulkanické jazerá

Z rýchlo sa rastúcej metropoly San Salvador skúste zamieriť smerom na západ, kde blízko mestečka San Andrés natrafíte na lákavé mayské pyramídy. Určite neobíďte neďaleké populárne Lago De Coatepeque, nádherné jazero v sopečnej kaldere, skryté pod impozantným Volcán Izalco (1950 m) a impresívnym Volcán de Santa Ana (2381 m). Cez neveľmi vzdialené rovnomenné mesto Santa Ana, druhé najľudnatejšie sídlo Salvadoru, docestujete do vynikajúcej lokality Tazumal s ďalšími extenzívnymi pamiatkami z historického mayského obdobia.

Grandiózne sopky a geniálne pacifické pláže s fantastickými surferskými príležitosťami

Najpôvabnejšie miesta východnej časti krajiny Vás očakávajú v okolí San Miguel. Určite si nenechajte ujsť pútavú sopku Chaparrastique alias Volcán de San Miguel (2130 m). Fanúšikovia plážového leňošenia budú mať šancu si pohodovo oddýchnuť na obdivuhodných plážach Pacifiku a na svoje si prídu rozhodne milovníci surfovania na jedných z najlepších “spotov” sveta.

0